Wysoka inflacja w Polsce - komentarz eksperta UMCS

Zapraszamy do zapoznania się i rozpowszechniania komentarza eksperckiego dra Jakuba Czerniaka z Katedry Mikroekonomii i Ekonomii Stosowanej UMCS nt. inflacji. Dlaczego ceny w Polsce wzrastają, jak się do tego mają podwyżki stóp procentowych i jakie są prognozy na przyszłość - tę tematykę porusza specjalista z naszej uczelni.

Tekst powstał w ramach inicjatywy „Okiem eksperta”, która ma na celu promowanie nauki, badań i specjalistycznej wiedzy naukowców z UMCS. Specjaliści z Uniwersytetu tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w polu ich zainteresowań badawczych.

Treść komentarza, z którego mogą Państwo korzystać (cytaty z zaznaczeniem autora oraz uczelni) znajduje się w załączniku oraz jest dostępna pod linkiem:  https://www.umcs.pl/pl/komentarze-eksperckie,22097,przyczyny-wysokiej-inflacji-w-polsce-w-2021-roku,110567.chtm

* dr Jakub Czerniak – od 2004 roku wykładowca akademicki na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Adiunkt dydaktyczny w Katedrze Mikroekonomii i Ekonomii Stosowanej UMCS. Zainteresowania naukowe: makroekonomia, polityka innowacyjna, dobrobyt, jakość życia.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    16 grudnia 2021