Turniej All-chemiczny oraz VI Lubelski Turniej Chemiczny

12 czerwca br. na UMCS odbędą się dwa widowiskowe turnieje chemiczne, na które już teraz serdecznie Państwa zapraszamy.

Pierwszy z nich - to etap finałowy I Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego organizowanego przez Koło Naukowe „Alkahest”. Jest to konkurs drużynowy, którego głównym celem jest popularyzacja nauk ścisłych oraz rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju. W konkurencji zmierzą się uczniowie: XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu.

Rejestracja drużyn rozpocznie się o godz. 9.00 w holu Auli M (budynek Małej Chemii, Plac M. Curie-Skłodowskiej 2), natomiast konkurencja laboratoryjna odbędzie się o godz.10.00 w sali 23.

Kontakt i informacje: Ilona Sadok, mail: i.beczkowska@gmail.com

Również 12 czerwca br. w Instytucie Informatyki UMCS oraz na Wydziale Chemii odbędą się zawody finałowe VI Lubelskiego Turnieju Chemicznego organizowanego wspólnie przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Chemii UMCS, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Weźmie w nim udział 14 zespołów składających się z trzech uczniów, po jednym z klasy I, II i III.
Początek – o godz.10.00 w auli Instytut Informatyki UMCS.

Kontakt i informacje: dr hab. Ryszard M. Janiuk, tel: 81 5375691, mail:  rmjaniuk@poczta.umcs.lublin.pl

 

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    5 czerwca 2015