Święto Pszczół w Ogrodzie Botanicznym - 5.08.2018 r.

Jak co roku zapraszamy na obchody "Święta Pszczół", które odbędą się w Ogrodzie Botanicznym UMCS (wejście od strony ul. Willowej). 5 sierpnia 2018 r. będziemy wspólnie zastanawiać się i uczyć, jak pomóc naszym skrzydlatym zapylaczom.

Tego dnia szczególnie zwrócimy uwagę na 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Będzie to świetna okazja do nauki i zabawy dla całych rodzin. Przygotowaliśmy szereg atrakcji:
- niedzielny Spacer z Przewodnikiem – „Rośliny miododajne”,
- pszczele łamigłówki,
- akcesoria pszczelarskie,
- pszczele smakołyki,
- kiermasz produktów pszczelich,
- rozstrzygnięcie konkursu „Portret rośliny miododajnej”,
- rola pszczoły w laboratorium oraz świat roślin pod mikroskopem,
- warsztaty plastyczne,
- pszczele ciekawostki dla dużych i małych.

Zapraszamy całe rodziny na godzinę 11.00 na plac przy Dworku Kościuszków. Goście w „pszczelich” strojach mają darmowy wstęp. Pozostali wchodzą według cennika Ogrodu.

Jednocześnie, przypominamy, że trwa konkurs „Portret rośliny miododajnej”. Zachęcamy przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych wraz z rodzicami do wzięcia udziału w „pszczelim konkursie”.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania pracy plastycznej, której tematem będzie roślina miododajna. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci do lat 12 mieszkające na terenie województwa lubelskiego. Celem inicjatywy jest zainteresowanie najmłodszych tematyką pomocy pszczół, zwiększenie wiedzy o roślinach miododajnych, nauka obserwacji przyrody, a przy tym rozwijanie talentów artystycznych i twórczego myślenia u dzieci.

Prace można nadsyłać pocztą na adres organizatora (Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska 3, 20-810 Lublin) lub dostarczyć osobiście do siedziby Ogrodu. Do każdej z nich należy dołączyć także formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie opiekuna. Termin złożenia prac mija 5 sierpnia 2018 r. o godz. 12:00. 

 

    Informacje prasowe