Styczniowe wystawy na UMCS

Zapraszamy na otwarcie wystawy Michała Mikulskiego pt. "Grafika cyfrowa", które odbędzie się 10 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11 Lublin).

Michał Mikulski na swojej wystawie zaprezentuje prace wykorzystujące i miksujące różne media. Autor tworzy je, zaczynając od tradycyjnych technik, takich jak rysunek czy malarstwo, następnie dokonuje na tym gruncie transformacji cyfrowej. Powstałe w ten sposób cykle w formie wydruku cyfrowego stają się matrycą do dalszego rozwinięcia działań i odejścia od płaszczyzny dzięki technikom cyfrowym. Michał Mikulski ukończył kierunek malarstwo w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Artystycznym UMCS w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych.

Wystawę będzie można zwiedzać do 25 lutego br. Wstęp jest wolny.

Tego samego dnia, 10 stycznia br., o godzinie 17:30 w ACK UMCS "Chatka Żaka" (Lublin, ul. Radziszewskiego 16), zapraszamy na wystawę plakatów studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS pt. "Cyfrowa Kreacja Obrazu".

Komputer i program graficzny to narzędzia, którymi na co dzień posługuje się grafik. Dobre poznanie mechanizmu i swobodna obsługa programu to już połowa sukcesu. Oprócz tego liczy się koncepcja i wyczucie estetyczne. Studenci, poprzez eksplorowanie możliwości komputera, z niepozornych bazowych zdjęć stworzyli nowe cyfrowe obrazy. Czasem można doszukać się w nich pierwowzoru, a czasem jest to zupełnie nowa historia.

Autorzy: Dominika Grabowska / Agnieszka Jachowicz / Agnieszka Janusz / Ewelina Kaszak / Magdalena Kielar / Magdalena Kisiel / Julia Konefał / Magdalena Kośmicka / Anastasiia Lisniak / Monika Maksymiec / Maciej Michalski / Alina Obuhovskaya / Justyna Oleszczuk / Patrycja Szymanek / Aleksandra Tchórz / Mariusz Wachowski / Magdalena Wróbel.
Prowadzący: mgr Jacek Wierzchoś.

Wystawę będzie można zwiedzać do 25 lutego br. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    8 stycznia 2019