Premiera spektaklu "Liebe Macht Frei - Miłość Czyni Wolnym"

ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Adrianną Sawczak serdecznie zapraszają na premierę spektaklu „Liebe Macht Frei – Miłość Czyni Wolnym” w wykonaniu grupy tanecznej „zMYsł”.

Miłość. Większości słowo to kojarzy się ze spokojem ducha, poczuciem bezpieczeństwa, wolnością, chwilami radości i uniesień. Jednakże taka miłość nie jest dana każdemu z nas. W czasach przepełnionych lękiem i niepewnością dla przeciętnego człowieka miłość bywa czymś nierealnym.
O takiej miłości opowiada spektakl grupy tanecznej „zMYsł”. Tancerze poprzez ruch ukazują nie tylko historię miłości zakazanej, ale także zmianę okrutnej relacji kat-ofiara w relację człowiek-człowiek.

Inspiracją do stworzenia spektaklu był film „Chłopiec w pasiastej piżamie” w reżyserii Marka Hermana. Choreograf – Adrianna Sawczak odbiegła jednak od filmowego scenariusza i poprzez taniec przedstawiła historię miłości w trudnych czasach.

DATA: 3 grudnia 2016 r. (sobota)
MIEJSCE: Duża sala widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
GODZINA: 16:00

BEZPŁATNE BILETY: Dostępne w portierni ACK UMCS „Chatka Żaka” od 29.11. w godzinach 08:00-22:00. W dniu spektaklu dostępne do godziny 16:00.

GRUPA TANECZNA „zMYsł”
Powstała w październiku 2016 r. Tworzy ją 30 tancerzy. Większość z członków zespołu to osoby, które nie miały do czynienia z tańcem współczesnym, jednakże ich ogromne zaangażowanie, chęć zdobycia wiedzy i doświadczenia scenicznego, a także ciężka i sumienna praca zaowocowały wystawieniem pierwszego spektaklu. Choreografem oraz instruktorem zespołu jest Adrianna Sawczak.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    30 listopada 2016