Otwarcie kultowej stołówki akademickiej - 22.10.2019 godz. 13.00

Miło nam poinformować i zaprosić Państwa Dziennikarzy na oficjalne otwarcie, a tym samym inaugurację działalności kultowej stołówki akademickiej „Trójki” mieszczącej się przy ul. Langiewicza 16 w Lublinie. Wydarzenie nastąpi 22 października br. o godz. 13.00.

fot. Bartosz Proll

Miejsce nawiązuje do słynnej stołówki nr 3, która od lat 70-tych XX wieku służyła społeczności akademickiej UMCS. Absolwenci Uniwersytetu do tej pory wspominają ten charakterystyczny, dzięki swej architekturze, gmach z dużym sentymentem.

Reaktywując stołówkę akademicką władze uczelni wsłuchały się w głos studentów, którzy w specjalnej ankiecie opowiedzieli się za potrzebą przywrócenia takiego miejsca na terenie uniwersyteckiego kampusu.

Obiekt przeszedł kapitalny remont zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Będzie to zupełnie nowa przestrzeń, gdzie studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, ale również mieszkańcy Lublina, będą mogli zjeść zdrowe i smaczne posiłki.

Oprócz części gastronomicznej, w nowej przestrzeni przygotowana została także specjalna strefa dla studentów do swobodnej nauki, indywidualnej lub wspólnej pracy i do relaksu.

Otwarciu obiektu towarzyszyć będzie wystawa „Stołówka Studencka nr 3. Fotografie Krzysztofa Witaszka z 2000 r. Przeszłość! Przyszłość?”

    Informacje prasowe

    Data dodania
    18 października 2019