O wyzwaniach i szansach zrównoważonego rozwoju oraz LW Bogdance w kontekście uwarunkowań środowiskowych i społeczno-gospodarczych – seminarium

„Wyzwania i szanse zrównoważonego rozwoju. LW Bogdanka w kontekście uwarunkowań środowiskowych i społeczno-gospodarczych” – to tytuł seminarium naukowego, organizowanego przez Centrum Badań Zmian Klimatu i Środowiska UMCS (Centrum CeReClimEn) oraz LW Bogdanka S.A. Odbędzie się ono w środę, 18 grudnia br., w godz. 9.00-16.00 w sali audytoryjnej Centrum ECOTECH-COMPLEX (Lublin, ul. Głęboka 39).

Seminarium będzie okazją do omówienia kluczowych kwestii dotyczących sektora węgla kamiennego w Polsce, wpływu na środowisko oraz wyzwań związanych z jego rozwojem w kontekście zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych.

„Naszym celem są interdyscyplinarne badania nad wpływem zmian klimatu na społeczeństwo i gospodarkę. Seminarium, które organizujemy wspólnie z LW Bogdanka jest odpowiedzią na aktualne wyzwania związane z transformacją energetyczną i ochroną środowiska” - wyjaśnia dr hab. Grzegorz Grzywaczewski, prof. UP, dyrektor Centrum CeReClimEn UMCS. I dodaje, że seminarium to doskonała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz do wskazania możliwości zrównoważonego rozwoju w kontekście przemian energetycznych w Polsce. „Współpraca z LW Bogdanka pozwala na szersze spojrzenie na wyzwania tego sektora, szczególnie w kontekście ekologicznym i społecznym”.

„LW Bogdanka od lat podejmuje działania, które łączą rozwój przemysłu z troską o środowisko naturalne oraz społeczności lokalne. Organizacja tego seminarium wspólnie z UMCS to wyraz naszej otwartości na współpracę z nauką oraz chęci włączenia się w debatę na temat transformacji energetycznej w Polsce. Wyzwania związane z przemianami klimatycznymi oraz społecznymi wymagają kompleksowego podejścia i wymiany wiedzy, dlatego cieszy mnie, że to wydarzenie stanie się platformą dialogu pomiędzy ekspertami, naukowcami i praktykami” – powiedział Zbigniew Stopa, prezes zarządu LW Bogdanka.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Główny Geolog Kraju, prof. dr hab. Krzysztof Galos, liczni eksperci, przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego i gospodarczego.

W załączniku przesyłam szczegółowy program.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    16 grudnia 2024