Mikołajki Folkowe

W dniach 11 - 14 grudnia br. w ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie) odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". Fot. Justyna Mielniczuk

To najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja.
Program Festiwalu jest bardzo bogaty: zaplanowano koncerty, różnorodne warsztaty (w tym dla dzieci) spotkania i pokazy filmów, odbędzie się również konferencja naukowa i dyskusja panelowa.

Festiwal rozpocznie się 11 grudnia br. o godz.19.00 od wernisażu wystawy "Tradycja w obiektywie" i wręczenia nagród nagród laureatom konkursu. 12 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych "Scena Otwarta". Koncert główny zaś zaplanowano na sobotę, 13 grudnia o godz.18.00.

Festiwalowi towarzyszy jarmark rzemiosła, Festiwalowa Żywa Biblioteka i wystawa „Oskar Kolberg – etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog”.

W załącznikach znajdują się: dokładny program i opis zespołów.
Więcej szczegółów i na ten temat znajdą Państwo na stronie: http://www.mikolajki.folk.pl

Informacji Dziennikarzom udzielają także: Agnieszka Matecka oraz Bogdan Bracha.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    4 grudnia 2014