Międzynarodowa konferencja w Kazimierzu Dolnym

W dniach 22-27 września br. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się międzynarodowa konferencja XXII Nuclear Physics Workshop „Marie & Pierre Curie”, którą organizuje Katedra Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej.

Jest to coroczne spotkanie fizyków, zajmujących się badaniem struktury i rozpadów jąder atomowych, gromadzące kilkudziesięciu naukowców z całego świata. W tym roku spodziewamy się przyjazdu ok. 70 uczestników z 16 krajów, w tym z USA, Chin, Japonii i RPA. Tegoroczne Warsztaty Fizyki Jądrowej odbywają się pod hasłem „Essential Problems in Nuclear Physics”. W trakcie konferencji zostanie zorganizowana specjalna sesja poświęcona jubileuszowi honorowego profesora UMCS - Jerzego Dudka.

Podczas obrad będą także prezentowane najnowsze osiągnięcia z zakresu teoretycznego opisu jąder atomowych, w którym specjalizuje się lubelska grupa naukowców z Katedry Fizyki Teoretycznej, kierowanej przez prof. dr. hab. Krzysztofa Pomorskiego. Zespół ten, publikujący co roku kilkanaście artykułów w najlepszych czasopismach naukowych, stanowi liczący się na świecie ośrodek badawczy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://kft.umcs.lublin.pl/wfj.

Dodatkowych informacji zainteresowanym dziennikarzom udziela: dr hab. Michał Warda.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    22 września 2015