"Lublin z Duszą" - spacery dla studentów zagranicznych

Miło nam poinformować o ciekawej inicjatywie organizowanej m.in. przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z lubelskimi uczelniami, w tym z UMCS.

Studenci zagraniczni, podejmujący naukę na lubelskich uczelniach mogą odkryć kulturalny klimat naszego miasta dzięki spacerom „Lublin z Duszą”. W wycieczkach uczestniczą młodzi ludzie z Ukrainy, Białorusi, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej oraz USA. W tegorocznej (pilotażowej) edycji biorą udział studenci UMCS (z Ukrainy i Białorusi), UM (z Tajwanu, Arabii Saudyjskiej oraz USA) oraz WSEI (z Ukrainy i Białorusi). Łącznie jest to ponad 200 młodych ludzi, którzy przejdą specjalnie dla nich rozpisaną trasę i poznają potencjał instytucji kultury.

Spacery „Lublin z Duszą” to dla wielu studentów pierwszy krok w stronę poznawania miasta. Dzieje się tak nie tylko poprzez wizyty w ciekawych miejscach zlokalizowanych na wycieczkowych trasach, ale również dzięki spotkaniom z fascynującymi ludźmi, którzy tu mieszkają, pracują i tworzą. „Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków. Dzięki temu poznawanie Lublina jest pełniejsze i na pewno o wiele ciekawsze. Ma niepowtarzalny klimat.” – mówi Barbara Kostecka z UM Lublin.

Kolejny spacer, z udziałem obcokrajowców zaczynających naukę w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się jutro, 19 września br. Zbiórka - o godz.14.15 pod Wieżą Trynitarską w Lublinie. Spacer zakończy się ok. godz.16.35 wizytą w Centrum Kultury.

Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o kontakt z panią Barbarą Kostecką z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, tel. 81 466 2512 barbara.kostecka@lublin.eu

    Informacje prasowe

    Data dodania
    18 września 2014