Laureatki Medalu Prezydenta Miasta Lublin w 2017 roku

Prezydent Krzysztof Żuk, z okazji Dnia Kobiet, uhonorował Medalami Prezydenta Miasta Lublinianki, które swoją aktywnością prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta, a także angażują się w pracę na rzecz mieszkańców Lublina.

Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. dr hab. Maria Sękowska z Zakładu Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UMCS i dr Urszula Lewartowicz z Zakładu Pedagogiki Kultury Instytutu Pedagogiki UMCS.

Dr hab. Maria Sękowska jest członkiem artystycznych grup i stowarzyszeń. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Uczestniczka ponad 50-ciu wystaw zbiorowych i ponad 50-ciu wystaw indywidualnych – w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach. Wielokrotna jurorka w plastycznych konkursach dla młodzieży i dzieci, z którymi prowadzi zajęcia i współpracuje na zasadzie wolontariatu.

Dr Urszula Lewartowicz – z wykształcenia jest pedagogiem, wychowawcą, reżyserem teatralnym, animatorem kultury. Autorka licznych publikacji naukowych. Od roku 2002 prowadzi zajęcia teatralno-recytatorskie dla młodzieży z niepełnosprawnością. Opiekun, instruktor i reżyser Teatru Akademickiego UMCS w Lublinie. Zaangażowana w tworzenie i realizację programów „Dzielnice Kultury”, „Kultura w dzielnicach 2017”. W ramach współpracy z Centrum Spotkania Kultur jest animatorem w programie „Młodzi Lubią Kulturę”.

Gratulujemy!

Fot. Bartosz Proll

    Informacje prasowe

    Data dodania
    8 marca 2017