Konferencja prasowa z prof. Pierrem Joliot - 24.10.2019 r. godz. 12.00

Społeczność akademicką UMCS czeka wielkie święto. 24 października br. o godz. 13:00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji przyznamy doktorat honoris causa światowej sławy biochemikowi i wnukowi patronki UMCS – prof. Pierre’owi Joliot. Będzie to piękne zwieńczenie jubileuszu 75-lecia uczelni.

fot. Bartosz Proll

Państwa Dziennikarzy serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się 24 października o godz. 12:00 w Sali Senatu UMCS (Rektorat, XV p.). Udział w niej weźmie nasz gość honorowy – prof. Pierre Joliot, Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski oraz promotor doktoratu – prof. Wiesław Gruszecki.

***

Prof. Pierre Joliot jest profesorem honorowym College de France, członkiem Francuskiej Akademii Nauk i międzynarodowym autorytetem w dziedzinie fotosyntezy. Wniósł istotny wkład w rozwój biologii, biofizyki i biochemii. Jest także autorem 157 prac naukowych.

Jego zainteresowanie nauką wynikają z rodzinnych tradycji dwóch pokoleń laureatów Nagrody Nobla – babci Marii Curie-Skłodowskiej oraz rodziców – Ireny i Fryderyka Joliot-Curie.

W załączniku znajduje się szczegółowy biogram prof. Joliot.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    22 października 2019