Koncert Mariusza Bogdanowicza z okazji dziesięciolecia pracy na Wydziale Artystycznym UMCS - zaproszenie

Akademickie Centrum Kultury UMCS serdecznie zaprasza na koncert premierowy płyty „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza, który odbędzie się 13 października br. o godz. 19.00 w małej Sali Widowiskowej ACK (Inkubator Medialno-Artystyczny, ul. Radziszewskiego 16).

„Przy Tobie” to piosenki Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka, Marka Gaszyńskiego, Wojciecha Ziembickiego, Justyny Holm i Marii Przybysz. Jest to muzyka silnie operująca przestrzenią, z dużą dawką emocji. Jak w całej twórczości Mariusza Bogdanowicza, również i tu pierwszoplanową rolę odgrywa melodyka w swym lirycznym wcieleniu. Do udziału w tym projekcie, lider zaprosił wokalistki związane z Wydziałem Artystycznym UMCS. Ich osobowości pełne są młodzieńczej spontaniczności, witalności i entuzjazmu, a sugestywna wrażliwość sprawia, że przekazywane treści stają się bliskie odbiorcy. Wyrafinowany akompaniament i improwizacje wspaniałych instrumentalistów dodają głębi wyrazowej interpretacjom poetyckich tekstów naszych najwybitniejszych autorów.

"Przy Tobie" to próba połączenia muzyki pop z elementami jazzu. Nie znajdziemy tu nowomodnych eksperymentów. Ten rezultat wieloletnich poszukiwań, w zamyśle lidera, jest adresowany do odbiorcy poszukującego raczej spokoju i oddechu niż wrzawy i zgiełku. Na płycie  znalazło się jedenaście utworów. Powstawały one przez całe artystyczne życia lidera i w większości nigdy nie były wydane. Każdy z nich nagrany jest w innym składzie instrumentalnym. W sesjach nagraniowych wzięli udział wybitni polscy jazzmani, wśród nich legenda polskiej muzyki - Włodzimierz Nahorny, a także: Adam Wendt, Paweł Tomaszewski, Piotr Schmidt, Marcin Olak, Sebastian Frankiewicz, Michał Iwanek i Rafał Kazimirski.

"Przy Tobie" to propozycja dla wymagającego słuchacza ceniącego sobie dobry tekst, wysublimowaną muzykę i interpretację.
Płyta stanowi efekt dziesięciolecia pracy artystycznej Mariusza Bogdanowicza na Wydziale Artystycznym UMCS.

W trakcie koncertu zaprezentują się:

wokal:
Anna Michałowska, Paulina Mazepa, Katarzyna Maziarczyk , Natalia Nejman, Monika Szymczyk i Kinga Ziółko

muzycy:
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Michał Iwanek – fortepian
Adam Wendt – saksofon sopranowy i tenorowy
Rafał Kazimirski – gitara
Sebastian Frankiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne

Wstęp wolny!

    Informacje prasowe