Język Autyzmu 2021 - Psychokino

„PsychoKino” to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Przyjazny Uniwersytet dla społeczności akademickiej i Lublina. Pokazom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Już jutro, czyli 21 kwietnia br. o godz. 17:00 w formule online (na platformie MS Teams) odbędzie się wyjątkowy seans zorganizowany w ramach wydarzenia Język Autyzmu 2021. Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia wizerunku osób autystycznych w kampaniach społecznych. Prelegenci oraz widzowie zmierzą się z pytaniem, jak powinno się mówić o autyzmie i jak go pokazywać.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział samorzecznicy - osoby w spektrum autyzmu:

  • dr Joanna Ławicka z Fundacji Prodeste
  • Magdalena Piekarczyk, autorka bloga Spektronautka
  • Inga Lipińska z Centrum Praw Kobiet w Żyrardowie

Wydarzenie na platformie Facebook

*Akademickie Centrum Wsparcia działające przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie chce zwrócić uwagę społeczeństwa na brak akceptacji, z którym często spotykają się osoby ze spektrum autyzmu, zwiększyć społeczną świadomość w tym zakresie, pomóc zrozumieć specyfikę funkcjonowania osób dotkniętych autyzmem, a także wskazać i promować pozytywne wzorce w zakresie terapii i integracji.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    20 kwietnia 2021