Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 - zaproszenie

W najbliższą niedzielę, 23 października br. o godz. 11.00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (Lublin, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Przed rozpoczęciem oficjalnej części uroczystości zapraszamy Państwa o godz. 10.30 na briefing prasowy z udziałem władz rektorskich (hol przez Aulą Uniwersytecką).

Fot. Robert Frączek

Podczas uroczystości zostaną m.in. wręczone: Nagroda im. Jerzego Giedroycia i Nagroda Naukowa Marii Curie, odbędzie się także immatrykulacja studentów i doktorantów. Wykład inauguracyjny pt. "Mikrobiologia wczoraj i dzisiaj - w setną rocznicę urodzin prof. Władysława Kunickiego-Goldfingera" wygłosi prof. dr hab. Adam Choma.

Szczegółowe informacje nt. laureatów poszczególnych nagród i odznaczeń, a także samego Uniwersytetu otrzymacie Państwo na miejscu.

Uroczystości inauguracyjne zwieńczy koncert ”LIBERTANGO” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka, który odbędzie się o godzinie 15.00 w Sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16).

Zgodnie z tradycją, od 1944 roku uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego na UMCS odbywa się 23 października - honorując tym samym dzień, w którym powołano do życia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W załączniku znajduje się ogólny program uroczystości.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    18 października 2016