Inauguracja Lata Polonijnego 2019

Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w dniach od 1 do 29 lipca 2019 r. organizuje kolejną edycję Lata Polonijnego. Są to różnorodne kursy języka oraz kultury polskiej dla Polonii i obcokrajowców, które tradycyjnie odbywają się w CJKP każdego roku w lipcu.

Zapraszam serdecznie na uroczystą inaugurację Lata Polonijnego 2019, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 15 lipca br. o godz. 17:00 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5).

W tegorocznej edycji, w 4-tygodniowym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej, wezmą udział 72 osoby z 25 krajów. Gościć będziemy obywateli, Azerbejdżanu, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Egiptu, Francji, Indii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Korei Południowej, Łotwy, Maroka, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA i Wielkiej Brytanii.
W 3-tygodniowym Letnim Kursie Języka i Kultury Polskiej uczestniczyć będą 72 osoby, a w kursie na zasadach odpłatności indywidualnej 22 osoby. Gościć będziemy obywateli, Białorusi, Brazylii, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Indonezji, Japonii, Kazachstanu, Kenii, Korei Południowej, Litwy, Maroka, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tajlandii, Ukrainy, Węgier, Włoch. Oba kursy są współfinansowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Dla 60 nauczycieli języka polskiego pracujących w szkołach polonijnych na Wschodzie CJKP organizuje także trwające trzy tygodnie warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych (język polski, historia i kultura Polski). Projekt jest współfinansowany z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Doskonalić swoje umiejętności będą nauczyciele z Białorusi, Gruzji, Ukrainy i Rosji.

Łącznie, w tegorocznej edycji wydarzenia, weźmie udział 226 uczestników, którzy oprócz doskonalenia języka polskiego i warsztatu nauczycielskiego, zapoznają się z naszą historią i kulturą w ramach organizowanych zajęć i wycieczek.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    10 lipca 2019