III Wojewódzki Turniej „Boccia 2019”

Zapraszamy na III Wojewódzki Turniej „Boccia 2019”dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, który odbędzie się 4 grudnia 2019 r. w godz. 9:00-16:00 w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin).

Boccia to dyscyplina paraolimpijska, wywodząca się z włoskiej gry bule. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji, przynosi satysfakcję i przyjemność. Mogą w nią grać także osoby pełnosprawne. Boccia kształtuje sprawność fizyczną, a także daje możliwość działania w duchu i atmosferze tolerancji oraz wzajemnego szacunku.

Turniej będzie prowadzony w parach lub indywidualnie w zależności od liczby zgłoszonych uczestników. Dla trzech najlepszych par (lub sześciu zawodników) przewidziano puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają także okolicznościowe medale

Organizatorzy wydarzenia: Uczniowski Klub Sportowy „Okej” Lublin, Centrum Kultury Fizycznej UMCS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS oraz Zespół ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych UMCS.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 listopada 2019