Hieronimki 2019, czyli święto tłumaczy

Zapraszamy na Hieronimki 2019 - szóstą edycję święta tłumaczy organizowaną przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. Nazwa inicjatywy pochodzi od św. Hieronima, patrona zawodu tłumacza* i autora pierwszych przekładów Biblii. Inauguracja wydarzenia, na które zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszyscy, którzy interesują się językami obcymi, odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 30 września o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a, Lublin).

Naszym gościom proponujemy wykłady, warsztaty językowe, ciekawe spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki, absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i Europie oraz cieszące się zawsze dużą popularnością gry i konkursy językowe, których uczestnicy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Nasi goście będą mogli wczuć się w specyfikę pracy tłumaczy symultanicznych podczas warsztatów prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach tłumaczeń symultanicznych. Dzięki tłumaczom-praktykom będzie można dowiedzieć się, jak wygląda praca tłumacza w sądzie, podczas konferencji, przy tłumaczeniu filmu czy utworu literackiego.

W programie, m.in.:
- Co jest potrzebne do tłumaczenia gier komputerowych?
- Escape Room – rozwiąż wszystkie zagadki
- Tłumaczenia konsekutywne w środowisku międzynarodowym
- Co tłumacz symultaniczny powinien wiedzieć, zanim wejdzie do kabiny?

* Dokładnie 30 września w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła, patrona biblistów, archeologów, tłumaczy, a także uczniów i studentów.

Dodatkowych informacji udziela prof. Jarosław Krajka, Kierownik Zakładu Lingwistyki Stosowanej.

    Informacje prasowe