Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia"

W dniach 6-7 listopada br. (piątek, sobota) w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" odbędzie się XXIX Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia". To jeden z legendarnych, ogólnopolskich festiwali piosenki studenckiej.

Festiwal rozpocznie się w piątkowe przedpołudnie konkursem Małe Bakcynalia, w którym wezmą udział muzykujący uczniowie szkół. Wieczorem wystąpi polsko-serbska grupa Caryna, która przedstawi utwory ze swojej najnowszej płyty „Słowiańska dusza”. Tego samego dnia odbędzie się także koncert zatytułowany „Już się raczej nie przejmuję”, upamiętniający lubelskiego barda Marcina Różyckiego i prezentujący materiał z niedawno wydanej, jedynej płyty dokumentującej jego twórczość.
 
Ważnym punktem soboty jest Koncert Konkursowy dla wykonawców debiutujących na artystycznej drodze. Natomiast zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Finałowy, podczas którego wystąpią gwiazdy: Elżbieta Adamiak oraz Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie. Zagra również szantowy Syndrom Beczki – jeden z laureatów ubiegłorocznych Bakcynaliów. Nieodłączną częścią Koncertu Finałowego jest też rozdanie nagród i występy zwycięzców tegorocznej edycji Koncertu Konkursowego oraz Małych Bakcynaliów.
 
Organizatorzy zapraszają również m.in. na Festiwalowe Spotkania Podróżnicze, Bakcynaliowy Spacer szlakiem artystów Lublina i wernisaż wystawy „Dziecko w podróży” .

Informacje na temat bogatego programu znajdą Państwo pod linkiem: http://www.bakcynalia.art.pl/2015/program.html oraz na stronie UMCS: http://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,38,festiwal-bakcynalia-juz-6-7-listopada-w-ack,27469.chtm

Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    2 listopada 2015