Culture Night – Białoruś

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pt. „Culture Night – Białoruś”, które odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w akademickiej „Trójce”. Godzinę przed inauguracją inicjatywy, czyli o 17.00 wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, podczas których zostaną wykonane broszki z kwiatem chabru – jednym z symboli Białorusi.

Uczestnicy „Culture Night” dowiedzą się więcej o samej Białorusi – uzdolnieni studenci przybliżą bowiem kulturę, historię oraz obyczaje narodu białoruskiego, zdradzą ciekawostki związane z naszym wschodnim sąsiadem oraz przeprowadzą quiz wiedzy o Białorusi.

„Culture Night” to także znakomita okazja do wysłuchania wierszy oraz piosenek w języku białoruskim, sprawdzenia się w tradycyjnym tańcu oraz bliższego zapoznania z dziedzictwem kraju.

Projekt „Culture Night – Białoruś” jest realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu "Talenty na UMCS", w ramach którego uzdolnieni młodzi ludzie z siedmiu państw świata zostali przyjęci na bezpłatne studia na naszej Uczelni. Organizowany przez Centrum Promocji UMCS cykl spotkań, ma na celu przybliżenie studentom i mieszkańcom Lublina kultury, historii oraz obyczajów krajów, z których pochodzą zagraniczni żacy.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 stycznia 2020