„Gdzie nauka spotyka się ze sztuką” - informacje o konkursie

w ramach projektu TRANSLACORE, we współpracy z „International Poster Biennale Lublin” i pod auspicjami ruchu artystycznego ARTUNITY oraz Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, został ogłoszony wyjątkowy konkurs, który stanowi fuzję świata naukowego i sfery artystycznej.

W nawiązaniu do tematu Bienalle, tj. „Gdzie nauka spotyka się ze sztuką”, organizatorzy poszukują artystycznych form definiujących odwieczny cykl zdrowia i choroby w życiu człowieka, z uwzględnieniem nauki zajmującej się badaniami w zakresie innowacyjnych metod w leczeniu takich chorób, jak nowotwory. Organizatorzy mają nadzieję, że w duchu współpracy i wymiany myśli, taka artystyczna ekspresja pomoże szerokiej liczbie osób zaangażować się, zadawać pytania i dyskutować, w ramach rozwoju nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej inicjatywy - https://www.artunity.eu/institution/international-poster-biennale-lublin/contests/6-international-poster-biennial-lublin-open-category-translacore

TRANSLACORE to międzynarodowe konsorcjum, w ramach którego kilkanaście europejskich uniwersytetów prowadzi współpracę naukową na wielu płaszczyznach, w celu realizacji prac badawczych, rozwoju technologii analitycznych i kształcenia młodej kadry badawczej. Z ramienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej projekt koordynuje prof. Marek Tchórzewski z Katedry Biologii Molekularnej UMCS – jako członek komitetu zarządzającego. Z kolei dr szt. Sebastian Smit z Katedry Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego UMCS wspiera inicjatywę w zakresie form graficznych. Projekt pt. „Translational control in Cancer European Network”, współrealizowany w ramach konsorcjum przez zespół z UMCS, jest skierowany na poznanie molekularnych podstaw zmian patologicznych w organizmie człowieka, jakim jest proces nowotworzenia, zwracając uwagę na fundamentalny proces biologiczny - biosyntezę białka.

W załączniku znajduje się grafika, autor: dr szt. Sebastian Smit z Katedry Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego UMCS.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    8 marca 2023