Grupa Fotografów Lubelskich

Grupa Fotografów Lubelskich jest studencką grupą zrzeszającą pasjonatów fotografii działającą przy w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Rozpoczęła swoją działalność na przełomie 2005/2006 r.

O Grupie Fotografów Lubelskich

Inicjatorką stworzenia grupy fotograficznej była Agnieszka Kliczka. Sekcję fotograficzną Studenckiego Koła Naukowego Kulturoznawców pomogła jej zorganizować Agnieszka Garbacz. Celem działalności jest promowanie sztuki fotografii wśród studentów i mieszkańców Lubelszczyzny. Główne zainteresowania grupy skupiają się na integrowaniu wszystkich młodych fotografów związanych z Lublinem i jego regionem. Dzięki temu mogą wspólnie doskonalić nasz warsztat.

Grupa Fotografów Lubelskich organizuje liczne wystawy oraz pokazy diaporam, które pozwalają dostrzec rozległość zainteresowań oraz środków artystycznego wyrazu i indywidualne spojrzenie członków grupy. Jest to też świetna okazja dla młodych twórców do przedstawienia swojej wizji rzeczywistości oraz dialogu pomiędzy twórcami o różnym podejściu do fotografii i różnych orientacjach stylowych. jak sami mówią – nie zamykają się we własnym gronie studentów UMCS, chętnie zapraszają do współpracy wszystkich sympatyków GFL, niezależnie od ich wieku i miejsca pracy czy nauki.

Strona internetowa Grupy Fotografów Lubelskich

Grupa Fotografów Lubelskich na Facebooku