Futsaliści AZS UMCS na miejscach 9-12 w Polsce

Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego w roku akademickim 2014/2015 zajęli miejsca 9–12. w klasyfikacji generalnej oraz 4. miejsce wśród uniwersytetów.

W dniach 12-15 lutego 2015 odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn w Katowicach. Wśród 16 najlepszych drużyn w kraju znalazł się jeden reprezentant Lubelszczyzny – AZS UMCS Lublin. Akademicy z Lublina trafili do grupy A wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu, Politechniką Białostocką i Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu.

AZS UMCS Lublin rozegrał w fazie grupowej trzy spotkania. Stawką był awans dwóch najlepszych zespołów z każdej grupy do fazy ćwierćfinałowej. Mecze rozgrywano systemem 2x15 minut z zatrzymywanym czasem gry.

13.02.2015, g. 12:00 AZS UMCS Lublin – PWSZ Wałbrzych 1:5 (do przerwy 0:1)
bramka dla AZS UMCS: Michał Budzyński

W pierwszym spotkaniu lublinianie zmierzyli się z drużyną złożoną z zawodników 2-ligowego Górnika Wałbrzych w piłce trawiastej. Mecz przeciwko bardzo dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikom od początku nie układał się dobrze dla AZS UMCS. Szybkie i precyzyjne akcje piłkarzy z Dolnego Śląska stwarzały duże problemy i zamieszanie w szykach obronnych lublinian, którzy próbowali kontratakować, jednak bezskutecznie. Przewaga piłkarzy z Wałbrzycha została udokumentowana pod koniec pierwszej połowy, zaś kolejne bramki na początku drugiej odsłony potwierdziły ich przewagę. Lublinian, oprócz kilku dogodnych sytuacji, w których dobrze bronił golkiper drużyny przeciwnej, stać było tylko na jedną bramkę autorstwa Michała Budzyńskiego.

13.02.2015, g. 14:30 AZS UMCS Lublin – Politechnika Białostocka 1:3 (0:2)
bramka dla AZS UMCS: Damian Gawron

W drugim meczu podopieczni Tomasza Bieleckiego podejmowali Politechnikę Białostocką. Aby myśleć o awansie do dalszej rundy nie mogli tego meczu przegrać. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie, bo już w pierwszej minucie goście objęli prowadzenie. Lublinianie rozgrywali zdecydowanie lepszy mecz niż z Wałbrzychem, jednakże ich szybkie akcje i próby strzałów najczęściej kończyły się na obiciu bramki lub bramkarza przeciwnika. Przy wyrównanej grze więcej szczęścia mieli białostocczanie, którzy zdobyli przed przerwa druga bramkę. W drugie połowie AZS UMCS znów wykazywał się niemocą strzelecką i niedokładnością w zakończeniu akcji, co zemściło się trzecią bramką strzeloną do pustej bramki po wycofaniu przez lublinian bramkarza. Honorowe trafienie na 40 sekund przed końcem należało do Damiana Gawrona. Tym samym akademicy z Lublina stracili szansę na awans do fazy pucharowej mistrzostw.

14.02.2015, g. 10:50 AZS UMCS Lublin – WSB Toruń 8:1 (4:1)
bramki dla AZS UMCS: Paweł Zabielski x2, Konrad Tarkowski, Rafał Kursa, Michał Budzyński, Łukasz Mietlicki, Patryk Wróblewski, Oleg Rovbel.

W meczu o trzecie miejsce w grupie AZS UMCS zmierzył się z zespołem, który oparty był na zawodnikach pierwszoligowego zespołu futsalowego. Mecz ponownie rozpoczął się fatalnie dla lublinian, gdyż znów w pierwszej minucie stracili bramkę. Z każdą minutą grali coraz lepiej, dokładniej, szybciej, zaś groźne sytuacje pod bramką torunian mnożyły się. WSB Toruń skoncentrował się na głębokiej defensywie, nie stwarzając przez cały mecz wielu okazji do osiągnięcia pozytywnego wyniku. Zdecydowaną przewagę AZS UMCS udokumentował kolejnymi bramkami i niecodziennymi zagraniami. Osiem kolejnym bramek było potwierdzeniem dobrego meczu, choć nie brakowało jeszcze okazji do podwyższenia wyniku.