FiS Wielka Integracja (7.10)

Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2014/2015 Samorząd Studentów Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS chce powitać nowych żaków, aby ułatwić im pierwsze kroki na uczelni. Celem Wielkiej Integracji, która odbędzie się w najbliższy wtorek 7.10 - Hol Wydziału Filozofii i Socjologii, jest zapoznanie nowych studentów ze strukturą Wydziału Filozofii i Socjologii, podstawowymi jednostkami Wydziału (dziekanat, sekretariat etc.), działalnością Samorządu Studenckiego oraz integracja ze starszymi kolegami. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na szereg atrakcji przygotowanych przez A. Szulińską, A.Żmudę wraz z RWSS WFiS.

Program (7.10):

  • 11:00-12:00 Przywitanie studentów I roku I i II stopnia przez Samorząd Studencki WFiS. (Hol WFiS)
  • 11.30 - Jak zostać liderem w grupie? Czyli jak korzystnie współpracować w grupie (Sala Rady Wydziału FiS)

Projekt studencki "Jak zostać liderem w grupie? Czyli jak korzystnie współpracować w grupie" skierowany jest do studentów Wydziału Filozofii i Socjologii. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest zarządzanie i przywództwo oraz jak skutecznie współpracować w grupie, poznają źródła i rodzaje konfliktów w zespole, klasyfikację stylów przywództwa, a także kluczowe kompetencje lidera zespołu.

Dodatkowo warsztaty obejmować będą problematykę tworzenia się grup zadaniowych oraz związanego z nimi syndromu grupowego myślenia. W założeniu projektu studenci samodzielnie określą jaki typ przywódcy prezentuje, a jaki preferuje oraz nauczy się w jaki sposób można twórczo i skutecznie rozwiązywać problemy w grupie, a także zwiększać dobrą komunikację i współpracę wśród jej członków. Do realizacji powyższych celów posłużą materiały dydaktyczne w postaci prezentacji oraz inspirujące i ciekawe ćwiczenia praktyczne.

Prowadzący: Agnieszka Szulińśka, Agnieszka Żmuda

Czas Trwania szkolenia: 180 min

Liczba miejsc ograniczona: 30

Możliwość rezerwacji miejsc na adres e-mail: szkolenie.wi@wp.pl lub osobiste zgłoszenie uczestnictwa podczas Wielkiej Integracji

  • 12:00-14:00 Prezentacja Studenckich Kół Naukowych Wydziały Filozofii i Socjologii. (Hol WFiS)

Członkowie poszczególnych Kół Naukowych zaprezentują swoją działalność, opowiedzą o dotychczasowej aktywności oraz z chęcią udzielą wszelkich informacji o swoich osiągnięciach.

  • 14:00-15:00 Gry integracyjne – Podchody. (Hol WFiS)

Wielka integracja musi odbyć się z grą terenową ,,Podchody”. Samorząd przygotował dla żaków pełną wyzwań i emocji grę drużynową. Dla odważnych świat należy! Czy znajdą się studenci żądni przygód?

W czasie trwania FiS Wielka Integracja dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Zapraszamy!

Organizatorzy:

Agnieszka Szulińska, Agnieszka Żmuda wraz z Samorządem Studentów Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    3 października 2014