Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności

Artystyczne Warsztaty Umiejętności wystartowały po raz pierwszy w październiku 2009 roku z inicjatywy Agnieszki Kołczewskiej –  animatora kultury, koordynatora edukacji kulturalnej w ACK UMCS „Chatka Żaka”.

AWU to różnego rodzaju zajęcia warsztatowe, skierowane głównie do studentów, jak również do wszystkich tych, w których drzemie talent i pragną go uwolnić. Warsztaty są prowadzone przez osoby profesjonalnie zajmujące się daną dziedziną sztuki, choć niejednokrotnie swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się z uczestnikami młodzi artyści.

Celem tego projektu jest umożliwienie studentom spędzanie wolnego czasu w sposób ciekawy, interesujący i niekonwencjonalny. Warsztaty pobudzają wyobraźnię, uczą tolerancji i współpracy w grupie, rozwijają talenty oraz kreatywność. Artystyczne Warsztaty Umiejętności to forma edukacji poprzez odkrywcze i niewymuszone działanie, zabawę, chęć współtworzenia, sprawdzenia się w tym, co nowe.

W latach 2009-2013 odbywały się m.in. warsztaty bębniarskie, gitarowe, rysunku, rękodzieła indiańskiego, tańca flamenco, teatralne, beatbox’u, fotografii, śpiewu romskiego, sztuki origami, breakdance, koronczarskie.

W kolejnych edycjach chcemy poszerzyć ofertę warsztatową o nowe propozycje warsztatowe, a także kontynuować warsztaty już rozpoczęte. W planach jest również coroczny Festiwal AWU (odbyło się już sześć edycje Festiwalu) podsumowujący cykl Artystycznych Warsztatów Umiejętności, który pokaże czego i w jakim zakresie nauczyli się uczestnicy warsztatów.

X Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności odbędzie się 22.11.2019 r. Zapraszamy!


Archiwum: