Eksperci

Trenerzy realizujący warsztaty w ramach Akademii Biznesu:

 

Michał Misztal (StartUp Academy)

Jeszcze w trakcie studiów rozpoczął przygodę z biznesem akademickim pełniąc funkcję dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy SGGW oraz przy Uczelni Łazarskiego. W ciągu 11 lat pracy nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Pod jego opieką znajdowały się wszystkie 11 inkubatorów województwa mazowieckiego. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków - akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. Jest autorem biznesowych programów dla początkujących biznesmenów dla których przeprowadził kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których kilkanaście zakończyło się powodzeniem. Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej. Wykładowca Uczelni Łazarskiego, gdzie prowadzi autorskie przedmioty biznesowe.

 

Michał Korba (StartUp Academy)

Szef sprzedaży w UserEngage odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązania w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, współzałożyciel startupu iWisher.pl – aplikacji dzięki której można spełnić marzenia, otrzymując wsparcie finansowe od swoich bliskich. Przed założeniem iWishera przez 6 lat kierował projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art.. Zbierał doświadczenie w obszarze marketingu i sprzedaży w firmie doradczej jako konsultant. Praktyk e-marketingu i sprzedaży. Od 2 lar trener Startup Academy. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń z zakresu: metodologii stosowanych przez startupy oraz sprzedaży i nowoczesnego marketingu dla dużych firm. Korporacji, organizacji pozarządowych czy klientów indywidualnych. Łącznie przeprowadził ponad 200 godzin szkoleń z zakresu sprzedaży i około 150 godzin z obszaru nowoczesnego marketingu. Bywa również prelegentem na największych konferencjach branżowych w Polsce, m.in. InternetBeta czy Aula Polska.

 

Jacek Lipski (StartUp Academy)

Ekspert z 11-letnim doświadczeniem w obszarze projektowania modeli biznesowych, pozycji wartości i eksperymentów biznesowych oraz planowania działań internacjonalizacyjnych i marketingowych dla MŚP oraz startupów. W latach 2016-2018 przeszkolił i skonsultował ponad 180 projektów startupowych w Warszawie. Krakowie i TechnoParkBiznesHub, a także w projektach #StartUP Małopolska, Startup Art., Lubelskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i CreativLab oraz korporacyjnych programach intraprzedsiębiorczości (Compensa, Innogy). Oprócz tego jest koordynatorem programu Youth MediaLab Lublin, mentorem startupów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Lublinie oraz autorem książek i artykułów dotyczących marketingu i startupów. Wspiera w rozwoju Lubelski Park Naukowo-Technologicznym który w ramach swojej działalności prowadzi m.in. inkubator przedsiębiorczości, gdzie jest mentorem dla tamtejszych startupów.

Tomasz Jabłoński (StartUp Academy)


Całe życie zawodowe związany ze start-up’ami. Swoją pierwszą firmę założył jeszcze na drugim roku studiów. W latach 2010-2014 pełnił funkcję dyrektora największej placówki Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości działającej przy SGH. Przez okres współpracy z AIP konsultował modele biznesowe około 1000 start-up’ów. Aktywnie wspierał kilkaset młodych firm działających w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Z jego rekomendacji wiele projektów otrzymało wsparcie inwestycyjne funduszu AIP Seed Capital, a kilkadziesiąt pozyskało dotacje lub wsparcie inwestorów zewnętrznych. Przeprowadził również setki szkoleń dotyczących budowania modeli biznesowych, skutecznego prezentowania pomysłów,  rejestracji działalności oraz optymalizacji opodatkowania. W prowadzonym przez niego szkoleniu z metodologii Lean Startup tylko w 2016 roku wzięło udział ponad 1000 osób. 

Damian Strzelczyk (StartUp Academy)
Pasjonat start-up’ów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze przedsiębiorczości. W latach 2011-2014 roku związany był z fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, gdzie między innymi pełnił funkcję dyrektora AIP przy Politechnice Warszawskiej. Przez lata pracy ze start-up’ami konsultował setki modeli biznesowych i wspomagał swoim doświadczeniem wielu początkujących przedsiębiorców. Wspierał wiele projektów w początkowej fazie rozwoju, które po kilku miesiącach akceleracji otrzymały pierwszą transzę finansowania. Współzałożyciel Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości, w ramach którego realizuje Startup Academy –  najbardziej intensywny program dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem. Na co dzień rozwija start-up tutlo – platformę do nauki języka angielskiego on-line.