Edukacja 3.0

Wiesz, że obecnie na całym świecie pracują miliony robotów?

Roboty przyszłości będą coraz bardziej uniwersalnymi urządzeniami, w coraz większym stopniu niezależnymi. Czy stworzenie sztucznej inteligencji, jest na wyciągnięcie ręki czy na razie pozostaje odległą przyszłością? Przyjdź i zobacz sam!

Edukacja 3.0 to grupa edukacyjna, w skład której wchodzą stowarzyszenie, firmy edukacyjne oraz wykładowcy, trenerzy i animatorzy. Celem działania grupy jest szeroko pojęta edukacja z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik pracy, a odbiorcami są zarówno dorośli jak i dzieci.

Wejdź do świata robotów podczas Drzwi Otwartych UMCS 2020!

Strefa HI-TECH to szansa na:

  • zobaczenie na żywo robotów Lego Mindstorm EV 3 poruszających się po specjalnych matach przystosowanych do zawodów „Follow the line” i „Robo Sumo”,
  • sterowania robotycznym ramieniem,
  • robotem Darwin,
  • robotami Sphero i Ollie,
  • kilkoma robotami Lofi!

Zanurz się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego sprzętu już 6 marca 2020!

Na strefie HI-TECH znaleźć można będzie również stanowisko Virtual Reality (VR) i Augmented Reality (AR). Obrazy generowane przez komputery mogą bowiem tworzyć niezależne światy wirtualne lub łączyć się ze światem rzeczywistym.

Rzeczywistość mieszana może być wykorzystywana zarówno do celów rozrywkowych, użytkowych, wspierający człowieka przy jego codziennych czynnościach, jak także edukacyjnych. Dla młodych ludzi dorastających w świecie wirtualnych gier może stać się naturalnym środowiskiem do pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności.