Dzień Ziemi 2017 na UMCS

21 kwietnia br. Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zorganizowali jubileuszowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz Ogólnopolskiego Dnia Geografa. Uroczystej inauguracji dokonał Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski wspólnie z Dziekanami Wydziałów: dr. hab. Sławomirem Terpiłowskim, prof. nadzw. oraz dr. hab. Krzysztofem Szymanowiczem, prof. nadzw. Wydarzenia odbywały się na terenie WNoZiGP UMCS.

Fot. Agata Pawłowska

Międzynarodowy Dzień Ziemi to inicjatywa globalna, której głównym celem jest promowanie w społeczeństwie podejścia ekologicznego oraz budowanie postawy wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Już po raz 10. pracownicy oraz studenci UMCS w Lublinie, włączając się w tę akcję, zaproponowali uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych szeroką ofertę wykładów, warsztatów, zajęć terenowych i ruchowych, wystaw, gier oraz konkursów.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi na UMCS pojawiło się kilku gości specjalnych: podróżnik Jędrzej Majka - z prelekcją pt. "Madagaskar - Wśród lemurów i baobabów"; Michał Osólski z Greenpeace Polska z wykładem o Puszczy Białowieskiej; Katarzyna Tołkacz - doktorantka z Uniwersytetu Warszawskiego opowiedziała o roli wilka w przyrodzie i gospodarce człowieka, a emerytowany pracownik Wydziału NoZiGP – prof. Krzysztof Wojciechowski przypomniał wyprawę jachtem "Śmiały" do Ameryki Południowej. Odbyła się także wystawa fotografii pt. "Karpaty Wschodnie" autorstwa Jacka Wnuka - absolwenta geografii na UMCS oraz fotografii w PWSFTviT w Łodzi.

W obchody Dnia Ziemi 2017 włączone zostały również dwa konkursy plastyczne: regionalny etap Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. B. Petchenik oraz konkurs na krótką formę komiksową pod hasłem "Dzień Ziemi - na ratunek Planecie!". 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Agaty Pawłowskiej:

    Aktualności

    Data dodania
    24 kwietnia 2017