Edukacja i promocja

ARCHEOLOGIA - PIKNIK NAUKOWY - DZIEŃ DZIECKA

W dniu 28 maja 2016 roku w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbył się piknik naukowy z okazji Dnia Dziecka przygotowany dla dzieci pracowników UMCS oraz „studentów” Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

W pikniku uczestniczyły studentki archeologii naszego Instytutu – pani Agnieszka Ragaman i Amanda Krać. Jedną z atrakcji przez nie zorganizowaną były warsztaty archeologiczne, podczas których dzieci poznawały rzemiosło garncarskie lepiąc z gliny… nie tylko garnki. Świetna zabawa połączona z nauką były znakomitą promocją archeologii.

Gratulujemy pomysłu i aktywności !!!  Zobacz galerię mediów >>> 


Instytut Archeologii partnerem projektu "Wioska Gotów" w Masłomęczu


 

 

 

 


Archeologia.edu
czyli archeologia dla dzieci i młodzieży poprzez zabawę i doświadczenie

"Łowcy zagadek" w DDK "Węglin"

W czasie ferii szkolnych 2015 r. Koło Naukowe Studentów Archeologii UMCS zorganizowało pięć spotkań z dziećmi w ramach programu "Łowcy Zagadek", realizowanego w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin" w Lublinie. Spotkania uczyły i bawiły poprzez warsztaty i pokazy. Jedną z najlepszych atrakcji była prezentacja pełnej rekonstrukcji stroju rycerza oraz wykład na temat sztuki paleolitycznej. Idea działań i współpracy z DDK "Węglin" będzie kontynuowana.

Zobacz Galerię "Łowcy zagadek" >>>
Fotorelacja także na stronach DDK "Węglin" >>> oraz >>>


 Warsztaty archeologiczne

W dniach 8, 10 i 12 grudnia 2014 r. członkowie Koła Naukowego Studentów Archeologii UMCS w Lublinie przeprowadzili wykłady połączone z warsztatami archeologicznymi dla pięciu klas gimnazjum nr 18 w Lublinie. Spotkania zorganizowane zostały w ramach edukacyjnego projektu "Archeologia dzieciom i młodzieży", który jest efektywnie realizowany przez studentów archeologii UMCS od kilku lat.

Zobacz Galerię "Warsztaty archeologiczne KNSA" >>>


Projekt "Archeologia dzieciom i młodzieży" 

Koło Naukowe Studentów Archeologii realizuje od wielu lat projekt skierowany do szkół i innych placówek oświatowych o nazwie "Archeologia dzieciom i młodzieży". Realizując jedno z głównych założeń KNSA czyli szeroko pojętą popularyzację archeologii, członkowie Koła przeprowadzają spotkania w formie prelekcji i pokazów dla dzieci i młodzieży.

Zobacz Galerię "Archeologia dzieciom i młodzieży" >>>


 Wygrana w plebiscycie National Geographic