Duże PsychoKino: „Kamper”

Zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z PsychoKinem, które odbędzie się 17 maja 2017 r. o godz. 16:30 w Małej Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Prezentowane podczas spotkań filmy dotyczą problematyki zdrowia psychicznego i znaczenia relacji międzyludzkich dla zachowania równowagi wewnętrznej.

Każde spotkanie w ramach PsychoKina składa się z dwóch modułów. W pierwszej części następuje projekcja, w drugiej ma miejsce panelowa dyskusja na temat filmu oraz poruszanych w nim problemów. Rozpoczyna się ona wystąpieniem specjalisty, który dokonuje analizy bohaterów filmu i relacji między z nimi z punktu widzenia psychologii. Następnie o filmie wypowiadają się zaproszone osoby. Są to psychologowie, psychiatrzy, estetycy, filozofowie, socjolodzy, osoby po kryzysach psychicznych i pracownicy instytucji wspierających osoby z tego typu problemami. Następnie rozpoczyna się otwarta dyskusja z udziałem publiczności.

W maju zaprezentowany zostanie polski film „Kamper” Łukasza Grzegorzeka, który porusza problem wchodzenia w dorosłość oraz tego, jak stworzyć dobry i trwały związek. Poznajemy w nim parę kiedyś zakochanych w sobie ludzi, którzy stoją przed dylematem, co dalej zrobić z łączącą ich relacją. W tle pojawia problem marzeń i odwagi do życia.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego:

  • Dr Piotr Kwiatkowski – psycholog, psychoterapeuta
  • Ewelina Siwek – ekspert przez doświadczenie
  • Gustaw Kozak – psychiatra
  • Marlena Stradomka  psycholog

Wstęp wolny.

    Aktualności

    Data dodania
    12 maja 2017