Drzwi Otwarte UMCS 2020

Już po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera swoje mury i zaprasza na największe wydarzenie skierowane do kandydatów na studia.

6 marca 2020 r. odbędzie się wielka akcja promocyjna naszej Uczelni - Drzwi Otwarte UMCS. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 w budynku Wydziału Ekonomicznego (Rektorat). Zapraszamy na wykłady, warsztaty oraz pokazy, które będą się odbywać na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych.

Podczas kolejnej edycji Drzwi Otwartych UMCS przybliżymy ofertę edukacyjną uczelni oraz zapoznamy maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Jak co roku, przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Na każdego odwiedzającego nasz Uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera!

Podczas wydarzenia zaprosimy uczniów do specjalnych sześciu stref tematycznych:
- strefa edukacji obejmować będzie prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia;
- w strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in.: prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają także pokazy, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium;
- strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 zaprezentuje nam zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach;
- strefa rozwoju kompetencji - tutaj odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których nasi specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
- strefa cudzoziemca to tzw. "punkt konsultacyjno-informacyjny" prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim;
- strefa chilloutu, czyli miejsce wypełnione pufami i leżakami, gdzie będzie można się zrelaksować.

Program wydarzenia obejmie również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy zaprezentują moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową naszego Uniwersytetu - w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS.
Podczas Drzwi Otwartych zaplanowaliśmy również finał popularnego wśród uczniów szkół średnich konkursu językowego „Faces of America". Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.
Podczas Drzwi Otwartych organizowane będą także wycieczki po kampusie (w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim).

Dodatkowe informacje, program główny wydarzenia, programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 stycznia 2020