"Dotyk sztuki" - wystawa dla osób niewidomych i słabowidzących

7 listopada br. w Galerii Wydziału Artystycznego UMCS odbył się wernisaż niezwykłej wystawy pt. "Dotyk sztuki". Ekspozycja jest częścią większego projektu skierowanego do osób z niepełnosprawnością wzroku. Twórcy prezentują na niej obrazy, obiekty i instalacje, które można poznawać przez dotyk.

fot. Bartosz Proll

Osoby niewidome i słabowidzące mają na co dzień ograniczony dostęp do sztuki. Część muzeów zaczyna przystosowywać swoje ekspozycje do tego grona odbiorców i z pewnością działania te w przyszłości będą się rozwijać. Instytut Sztuk Pięknych WA UMCS w ramach prowadzonych badań naukowych i działalności artystycznej realizuje projekt pt. „Dotyk sztuki” - skierowany do osób z dysfunkcją wzroku, którego ww. wystawa jest częścią. Jednostka planuje dalsze działania w obszarze sztuki, skierowane do osób niewidomych i niedowidzących, których efekty prezentowane będą w przyszłości na kolejnych wystawach, warsztatach oraz w publikacjach podsumowujących kolejne etapy projektu.      

Uczestnicy wystawy:
Anna Beata Barańska, Mariusz Drzewiński, Małgorzata Gorzelewska-Namiota, Alicja Kupiec, Robert Kuśmirowski, Marek Mazanowski, Irena Nawrot-Trzcińska, Ewa Niestorowicz, Maria Polakowska-Prokopiak, Artur Popek, Wiesław Proć, Maria Sękowska, Adam Skóra, Radosław Skóra,  Zbigniew Stanuch, Krzysztof Szymanowicz, Anna Waszczuk, Walenty Wróblewski, Piotr Zieleniak oraz gościnnie studenci Koła Naukowego Ceramika Unikatowa i Formy Przestrzenne: Tomasz Belew, Sveta Kochanowa, Antonina Korona, Renata Markiewicz, Izabela Olbrycka, Hanna Papruha, Emilia Stefaniak, Monika Szydłowska, Marharyta Tsvelodubova.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do końca listopada br.

    Wydarzenia

    Data dodania
    8 listopada 2019