Dojazd

W związku z remontem linii kolejowej na trasie Warszawa – Lublin czas podróży do Lublina koleją jest znacznie wydłużony. Dlatego polecamy Państwu dojazd do Kazimierza bezpośrednio z Warszawy. Czas podróży z Warszawy do Kazimierza jest krótszy niż z Warszawy do Lublina.
Dodatkowo, autobusy z Lublina do Kazimierza odjeżdżają z Dworca Głównego PKS, do którego dotarcie komunikacją miejską z Dworca Głównego PKP zajmuje ok. 30 min. (dojazd bezpośredni autobusem linii 1 z przystanku Dworzec Główny 02, wysiąść należy na przystanku Dworzec Główny PKS 01, odjazdy w dni powszednie co ok. 30 min.).

Dojazd z Warszawy
Z Warszawy autobusy do Kazimierza Dolnego odjeżdżają z przystanków zlokalizowanych w pobliżu dworca Warszawa Centralna, czas podróży wynosi ok. 2 godz. 45 min.

Rozkład jazdy autobusów z przystanku Warszawa Dworzec Centralny 04 (Al. Jana Pawła II)

Rozkład jazdy autobusów z przystanku Warszawa Al. Jerozolimskie, Parking Uniwersum (al. Jerozolimskie 56) oraz ul. Marszałkowska/Centrum02 (ul. Marszałkowska 104/122)

Dojazd z Lublina
Z Lublina autobusy do Kazimierza Dolnego odjeżdżają z przystanku przy ul. Ruskiej 7 w pobliżu Dworca Głównego PKS (Al. Tysiąclecia 5), odjazdy w dni powszednie co ok. 30 min., czas podróży wynosi ok. 1 godz. 20 min.

Dojazd z Puław
Z Puław autobusy do Kazimierza Dolnego odjeżdżają z przystanków przy ul. Lubelskiej 2H i ul. Wojska Polskiego w pobliżu Dworca PKS (ul. Lubelska 9), odjazdy w dni powszednie co ok. 15 min, czas podróży wynosi 20 min.

Dworzec Autobusowy w Kazimierzu Dolnym znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku.
Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Kazimierzu Dolnym znajduje się w odległości 1 km od Rynku, dotarcie pieszo zajmie Państwu ok. 10 min.

 

Mapa dojazdu do DPT