Dni Animacji Kultury 2017

Studenci II roku Animacji Kultury w dniach 8-9 czerwca br. zorganizowali Dni Animacji Kultury. Wydarzenie odbyło się w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.

Fot. Bartosz Proll

Organizatorzy przygotowali warsztaty tańca towarzyskiego, handmade, modern jazz, impro oraz teatralne. Na najmłodszych czekał spektakl pt. „Piękna i Bestia”, a także warsztaty teatralne, muzyczne oraz plastyczne. Pierwszego dnia odbyła się debata pt. „Do kultury, o kulturze i z kulturą” poruszająca temat animacji społeczno-kulturalnej, jej wyzwań, metod i praktyk.

W programie znalazły się także: etiuda „Postrzelona”, spektakl taneczny „Liebe Macht Frei-Miłość Czyni Wolnym”, bitwa taneczna, Zumba, a także Jam Session Unplugged. Zarówno 8 jak i 9 czerwca można było obejrzeć pokaz iluzji Yasha Show czy pograć w planszówki.

Dni Animacji Kultury to cykliczne wydarzenie organizowane przez studentów kierunku o tej samej nazwie. Inicjatywa ma na celu promocję działalności studentów-animatorów, a przede wszystkim zachęcenie mieszkańców Lublina do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

    Aktualności

    Data dodania
    12 czerwca 2017