Zostań bohaterem Szlachetnej Paczki!

W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl każdy może wybrać jedną z nich i przygotować konkretną pomoc.

W ubiegłym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, dzięki Państwa pomocy, wspomógł jedną rodzinę. W tym roku również postanowiliśmy dołączyć do Szlachetnej Paczki i pomóc losowo wybranej rodzinie z Lublina.
Zachęcamy do włączenia się do akcji!


Pani Maria (45 l.) mieszka z dwójką dzieci: Justyną (17 l.) oraz Pawłem (3 l.). Rodzina bardzo dobrze radziła sobie, gdy pani Maria była w związku z ojcem Pawła (wspólnie utrzymywali dzieci) i miała dobrze płatną pracę. Po rozstaniu z mężem jej sytuacja bardzo się pogorszyła. Pani Maria straciła dotychczasową pracę. Dodatkowym problemem jest choroba Pawełka - cierpi na atopowe zapalenie skóry. Nie stać ich na najem mieszkania (czynsz pokrywany jest z alimentów na dzieci), brakuje pieniędzy na lekarstwa dla chorego Pawła i podstawowej żywności. Dochód rodziny składa się z niewielkiej pensji pani Marii oraz alimentów. Po odjęciu kosztów mieszkania i zakupie leków, na jedną osobę pozostaje 270 zł miesięcznie. Pani Maria ma świetny kontakt ze swoimi dziećmi, łączy ich bardzo silna więź, wszyscy są dla siebie wsparciem. Kobieta potrafi dzielić się swoim doświadczeniem życiowym, dba o rozwój dzieci i ich bezpieczeństwo. Chciałaby znaleźć dobrze płatną pracę, zgodną z jej umiejętnościami, by zaspokoić potrzeby materialne swoich dzieci. Rodzina nie ma wielkich oczekiwań. Prosi o żywność, jednak najbardziej zależy jej na środkach pielęgnacyjnych dla Pawełka. Pani Maria marzy o obuwiu zimowym.


Potrzeby Rodziny:

Żywność trwała:
herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, ryż, mąka

Środki czystości:
proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon

Artykuły dziecięce:
krem Lipobase dla Pawła

Obuwie dla Pani Marii:
zimowe krótkie kozaki, rozmiar: 39

Pomoce szkolne:
farbki, klej, plastelina

Inne potrzeby:
maść DEXERYL dla Pawła

Specjalne upominki: prezenty świąteczne dla dzieci.
Dla Pawła zabawka – jeżdżąca betoniarka albo policyjny samochód. Dla Justyny buty – białe lub czarne adidasy Superstar (Adidas) w rozmiarze 38.

Dary można przynosić do Biura Promocji UMCS – Rektorat, XIII piętro, pokój 1313, do 11 grudnia 2015 r. do godz. 12:00.
Rzeczy, którymi się dzielimy, powinny być nowe lub nie posiadać śladów użytkowania.

 

    Dla pracowników

    Data dodania
    3 grudnia 2015