Wigilia Akademicka i koncert "Idą, idą Święta..." - zaproszenie

16 grudnia br. o godz. 15.00 w przestrzeniach Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" (Lublin, ul. Radziszewskiego 16) rozpocznie się tradycyjna Wigilia Akademicka, organizowana przez UMCS, Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS oraz ACK UMCS.

Będzie to znakomita okazja, aby w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia wszelkiej pomyślności. Świąteczny nastrój stworzy także wspólne kolędowanie czy tradycyjny poczęstunek.

Po Wigilii, o godz. 16.00, rozpocznie się koncert świąteczny "Idą, idą Święta...". To już trzecia edycja wyjątkowego, świątecznego wydarzenia muzycznego, które tradycyjnie odbędzie się w Sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka".

Gościem specjalnym koncertu będzie znana i ceniona wokalistka polskiej sceny muzycznej – Krystyna Prońko, która wykona najpiękniejsze polskie kolędy. Piosenkarce towarzyszyć będzie Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. Autorem aranżacji utworów, które usłyszymy tego dnia, jest dr Marek Stefankiewicz z Zakładu Muzyki Rozrywkowej UMCS.

Organizatorami koncertu są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej i Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS.

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie w najbliższy piątek - 16 grudnia br. o godz. 15.00 i 16.00 do ACK UMCS "Chatka Żaka". 

    Dla pracowników

    Data dodania
    13 grudnia 2016