Niedzielny spacer z przewodnikiem 3.07.2016 - zaproszenie

Zapraszamy serdecznie 3 lipca br. o godz. 11.00 do Ogrodu Botanicznego UMCS na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem. Temat spotkania: "O lipie bez lipy".

Zakwitły lipy, a to doskonała okazja, żeby przybliżyć Państwu sylwetkę jednego z najpopularniejszych drzew w naszym kraju. Lipy to rośliny niezwykłe pod wieloma względami: oprócz aspektów botanicznych rosnących u nas gatunków, opowiemy o licznych zastosowaniach użytkowych lip, a także o ich wielowiekowej obecności w kulturze ludów słowiańskich.

Przewodnik – inż. Andrzej Wącior będzie czekał na Państwa od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru: godz. 11.00, czas trwania: około 2 godz.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS - nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszyscy zainteresowani proszeni są o śledzenie informacji na stronie internetowej Ogrodu: www.garden.umcs.pl.

    Dla pracowników

    Data dodania
    30 czerwca 2016