Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 i koncert - zaproszenie

Rektor i Senat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017, która odbędzie się 23 października br. o godz. 11.00 w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Zgodnie z tradycją, od 1944 roku uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego na UMCS odbywa się 23 października - honorując tym samym dzień, w którym powołano do życia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uroczystości zwieńczy koncert ”LIBERTANGO” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka, który odbędzie się o godzinie 15.00 w Sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16).

Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku. Zespół tworzą: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. Instrumentarium Kwintetu Tanguillo nawiązuje do Quinteto Tango Nuevo - zespołu założonego przez argentyńskiego mistrza bandoneonu – Astora Piazzollę.

Sztuka wykonawcza członków zespołu to wzór doskonałego warsztatu, precyzji realizacji, a jednocześnie niesamowitej ekspresji. Ich gra to ogień, który nie spala, lecz pobudza wyobraźnię. Wykonywane przez nich tanga mają ciekawy i niepowtarzalny charakter, zapewne za sprawą różnorodności stylów realizowanych przez członków zespołu m.in. takich jak muzyka klasyczna, jazz, poezja śpiewana, flamenco, romanse rosyjskie oraz folk. Kwintet Tanguillo posiada w swym dorobku dwie płyty CD: Kwintet Tanguillo, PROQ07/2010, i PIAZZOLLA SZMEREK wydanej w prestiżowej firmie fonograficznej DUX, na których zarejestrowano tanga Astora Piazzolli.

Wstęp na koncert jest wolny.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

    Dla pracowników

    Data dodania
    21 października 2016