Chiński patchwork... - odczyt prof. R. Dobrowolskiego

Serdecznie zapraszamy na odczyt prof. dr hab. Radosława Dobrowolskiego pt.” Chiński patchwork – na styku tradycji i nowoczesności”

Spotanie naukowe odbędzie się w dniu 27 lutego br. (najbliższy czwartek) od godz. 17.15 w Auli im. E. Romera w budynku Wydziału przy Al. Kraśnickiej 2d w Lublinie. 

Prof. dr hab. Radosław Dobrowolski jest pracownikiem naukowym naszego Wydziału. Jego badania naukowe koncentrują się przede wszytskim nad paleogeografią czwartorzędu ze szczególnym uwględnieniem ostatnich ~14 tys. lat, obejmujących późny glacjał oraz holocen. Obszar badań naukowych to przede wszytskim Polska i zachodnia Ukraina. W obecnej kadencji (2016-2020) pełni on fuknkcję Prorektora UMCS ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej.

Wykład prof. dr hab. Radosława Dobrowolskiego jest jednym z cyklu posiedzeń naukowych odbywających się regularnie u nas na Wydziale i organizowanych głównie przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Więcej informacji o posiedzeniach realizowanych w tym semestrze i działalności towarzystwa można przeczytać TUTAJ.

 

 

    Aktualności