Studenci UMCS mają wizję i głos

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej prężnie działają media akademickie, dzięki którym studenci mogą rozwijać dziennikarskie czy reżyserskie pasje. Nie musisz być studentem kierunku związanego ze sztukami medialnymi, aby być częścią telewizji i radia, a tym samym zdobyć unikatowe doświadczenie.

Inkubator Medialno-Artystyczny

W 2013 roku uruchomiono Inkubator Medialno-Artystyczny. Jest to jedno z najnowocześniejszych miejsc, w którym łączy się obraz i dźwięk, produkcję i reżyserię, dubbing i zapowiedzi lektorskie. To przestrzeń, w której realizowane są nie tylko zajęcia dydaktyczne, ale również wiele wydarzeń z życia artystycznego i medialnego studentów UMCS. Inkubator Medialno-Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej to umiejscowiony w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka cyfrowy ośrodek twórczy. Korzystają z niego zarówno studenci naszej uczelni, jak i uczniowie, artyści, ludzie mediów oraz użytkownicy nowych technologii. Nowocześnie wyposażony Inkubator służy do organizacji koncertów, spektakli teatralnych czy widowisk.

Radio Centrum

Radio Centrum jest jedyną rozgłośnią studencką w Lublinie. Nadaje od 25 lat, wysyłając w eter swoim słuchaczom muzykę i informacje. W jaki sposób można posłuchać ulubionych audycji? Można to robić tradycyjnie, czyli przez odbiornik radiowy, ustawiając go na częstotliwość 98,2 MHZ, a także przez Internet, aplikacje oraz sieci kablowe. Dzięki cyklicznym naborom do redakcji Radia Centrum możesz być nie tylko słuchaczem, ale także twórcą tej studenckiej stacji. Możesz sprawdzić się między innymi w redakcji muzycznej, sportowej, informacyjnej czy sekcji fotograficznej bądź produkcyjnej. 

TV UMCS

TV UMCS jest telewizją internetową, której fundamentem powstania była pasja i ciekawość studentów zrzeszonych w tzw. Grupie Medialnej. Studenci z Grupy Medialnej pojawiali się z aparatami fotograficznymi, mikrofonami i kamerami na różnych wydarzeniach, organizowanych zarówno na uczelni, jak i poza nią. Dzisiaj TV UMCS to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym i opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza tematy istotne nie tylko dla społeczności akademickiej, ale także Lublina i całego regionu. Ekipa pracuje cały rok i przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie oraz poradniki.

Jeżeli chcesz stawiać swoje pierwsze kroki w telewizji, sprawdzić się w roli reportera, operatora kamery, realizatora wizji oraz dźwięku, montażysty czy producenta – TV UMCS jest miejscem dla Ciebie! Media akademickie UMCS umożliwiają zainteresowanym studentom zdobycie wielu cennych doświadczeń. Profesjonalne podejście, a także nowoczesny sprzęt dają szansę na zyskanie wartościowych umiejętności, pozytywnie odbieranych na rynku pracy. To także szansa na nowe znajomości i uczenie się od najlepszych.

    Baza wiedzy

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    17 czerwca 2020