Poznaj: Studenckie Koło Naukowe Historyków Prawa

Kandydaci! Studia na UMCS to także możliwość rozwijania swoich pasji. Sprawdźcie już teraz, co oferują Wam koła naukowe i organizacje studenckie.

Studenckie Koło Naukowe Historyków Prawa zrzesza miłośników historii z Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Opiekunem Koła jest dr hab. Grzegorz Smyk, Kierownik katedry historii państwa i prawa. Przewodniczącym Koła jest Kamil Bradliński. Koło zostało założone w 2019 roku przez grupę miłośników historii studiujących na WPiA UMCS. 
 
Koło skupia się na zwiększeniu wiedzy dotyczącej historii prawa wśród studentów poprzez pokazy i prelekcje. Inicjatywą SKNHP była inscenizacja pojedynku sądowego z końca XIV wieku, która to odbyła się w marcu 2019 roku przy niemal pełnej Auli Uniwersyteckiej. Podstawą do inscenizacji była Księga Elbląska, które to źródło było przez członków wnikliwie studiowane. 
Współpracujemy z licznymi grupami rekonstrukcji historycznej m. in. z Pocztem Rycerskim Herbu Śreniawa i Stowarzyszeniem Pro Historia.
 
Na przyszłość planujemy kolejne inscenizacje historyczne z różnych epok, wykłady dla zainteresowanych oraz konferencje naukowe poświęcone historii prawa polskiego oraz zagranicznego.
 
Autor: Studenckie Koło Naukowe Historyków Prawa
 

    Baza wiedzy

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    14 grudnia 2020