Poznaj: Koło Prawa Medycznego Lex Medica

Kandydaci! Studia na UMCS to nie tylko nauka. Dzięki kołom naukowym i organizacjom studenckim Uniwersytet naprawdę tętni życiem! Macie okazję poznać je już teraz!

Koło Prawa Medycznego Lex Medica UMCS jest jednym z najprężniej rozwijających się kół naukowych na UMCS-ie. Celem Koła jest przede wszystkim propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu prawa medycznego, prawa ochrony zdrowia, prawa farmaceutycznego, praw pacjenta. Staramy się również zwiększać świadomość środowiska medycznego i pacjentów w zakresie obowiązującego prawa.

Jako organizacja studencka jesteśmy organizatorem licznych konferencji naukowych o zasięgu nie tylko lokalnym, ale i ogólnopolskim. Do tej pory, przy współpracy z innymi Kołami oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny zorganizowaliśmy kilkanaście konferencji, które dotyczyły m.in. roli zawodów prawniczych w medycynie czy wpływu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na prawo i medycynę. Ponadto realizowaliśmy nasze cele poprzez organizację zbiórki krwi czy przeprowadzenie certyfikowanego kursu pierwszej pomocy.

Obecnie Koło liczy ponad 50 członków. W najbliższym czasie planujemy zorganizować lokalną konferencję naukową poruszającą problematykę klauzuli sumienia oraz wykłady online z ekspertami z dziedziny prawa medycznego. W dobie pandemii szczególną uwagę przykuwamy do działalności w mediach społecznościowych - prowadzimy konto na Instagramie, a także aktywnie działamy na Facebooku w ramach forum dyskusyjnego oraz fanpage’a. Zachęcamy do śledzenia naszych profili, linki do nich znajdziecie poniżej. Posty pojawiają się regularnie; aby nie przegapić żadnego z nich, warto polubić nasz fanpage oraz zaobserwować nas na Instagramie.

Profil na Facebooku 

Forum Dyskusyjne Koła

Profil na Instagramie

Autor: Koło Prawa Medycznego Lex Medica

    Baza wiedzy

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    21 grudnia 2020