Poznaj: Koło Naukowe Anglistów

Kandydaci! Na UMCS możecie rozwijać swoje pasje i zdobywać wyjątkowe umiejętności. Sprawdźcie już teraz co oferują Wam koła naukowe i organizacje studenckie!

Koło Naukowe Anglistów UMCS (KNA) jest jedną z najprężniej działających organizacji studenckich na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - dwa razy z rzędu zostało  wyróżnione jako najaktywniejsze koło naukowe UMCS podczas Kozienaliowej Gali Naukowca. Dotychczas największym sukcesem Koła był udział w finale konkursu StRuNa 2017 w trakcie 1. Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA w Warszawie pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zapraszamy do obejrzenia naszej filmowej wizytówki.

W ramach Koła działają 4 sekcje specjalistyczne: filmoznawcza, literaturoznawcza, dydaktyczna oraz teatralna. KNA jest organizatorem wielu autorskich inicjatyw w trzech głównych obszarach działalności: naukowej, charytatywnej oraz promocyjnej.

Naukowa działalność KNA związana z kierunkiem badań nad kulturą krajów angielskiego obszaru językowego przejawia się w organizowaniu konferencji o różnorodnej tematyce naukowej, m.in. cykl konferencji Students' Corner oraz Dni Fantastyki.

KNA w 2016 roku było inicjatorem powstania czasopisma naukowego New Horizons in English Studies (e-ISSN 2543-8980), którego pierwotna koncepcja zakładała publikację pokonferencyjnych artykułów uczestników konferencji Students' Corner, lecz dzięki szerokiej promocji pisma w Polsce i na świecie, już w 2019 roku NHES znalazło się na ministerialnej liście czasopism punktowanych.

W sferze działalności wspierającej lokalną społeczność wymienić należy między innymi organizację akcji charytatywnych. Pierwsza to autorska akcja KNA Photo Booth Challenge - Baw się z nami i pomagaj we współpracy z Grupą Fotografów Lubelskich na rzecz rehabilitacji chorych dzieci. Akcja odbywa się co roku i polega na wykonaniu profesjonalnych sesji fotograficznych uczestnikom akcji w studio w Chatce Żaka w Lublinie za symboliczne 10 zł. Druga inicjatywa charytatywna to sztab ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przy Anglistyce UMCS.

Poza naukowymi przedsięwzięciami, KNA zajmuje się również szeroko pojętą promocją uniwersytetu i kierunku Anglistyka. Sztandarowym projektem KNA są warsztaty językowe dla uczniów z województwa lubelskiego. Uczestniczą w nich szkoły, które podpisały z UMCS oficjalne porozumienie o współpracy partnerskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią angielski - na pewno warto nas odwiedzić!
 
KNA aktywnie wspiera również inicjatywy Biura Promocji UMCS, a Absolwenci Koła nie zapominają o swojej Alma Mater i służą radą i wsparciem dla obecnych studentów Anglistyki. 

Koło Naukowe Anglistów znajdą Państwo również na Facebooku oraz YouTube.
Opiekunowie Koła: dr Anna Bendrat i mgr Katarzyna Góral
Adres e-mail Koła: anglista.umcs@gmail.com
Adres pocztowy:
Koło Naukowe Anglistów
Instytut Anglistyki UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a
20-031 Lublin  

    Baza wiedzy

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    17 grudnia 2020