AZS UMCS wśród 8 najlepszych drużyn w futsalu w Polsce

AZS UMCS Lublin jest jedną z ośmiu najlepszych drużyn w futsalu w Polsce. W trakcie Młodzieżowych Mistrzostwa Polski U-20, które odbyły się w dniach 19-21 grudnia 2014 r. w Unisławiu, akademicy pod wodzą trenera Tomasza Bieleckiego uplasowali się w klasyfikacji końcowej na miejscach 5-8. Mistrzostwa wygrał Rekord Bielsko-Biała.

Młodzi piłkarze AZS UMCS Lublin awansowali do najlepszej „16” w Polsce dzięki niespodziewanemu sukcesowi w turnieju eliminacyjnym w Lubawie, gdzie okazali się najlepsi spośród drużyn: Constract Lubawa, AZS UW Warszawa, Helios Białystok, Unikat Osiek.

W turnieju finałowym czekała ich jeszcze trudniejsza przeprawa. Ich rywalami w grupie C były GKS Tychy, TAF Toruń oraz MKF Solne Miasto Wieliczka.

Pierwszego dnia turnieju akademicy pewnie pokonali GKS Tychy 4:1, czego zasługą była ogromna determinacja i skuteczność zawodników.

• Łukasz Bielecki

W kolejnym dniu zawodów piłkarze AZS UMCS rozegrali dwa spotkania. Najpierw, po bardzo dobrym meczu byli blisko pokonania jednego z faworytów turnieju, MKF Solne Miasto Wieliczka. Ostatecznie zwyciężył jednak zespół z Małopolski (4:2). Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka zawodnika z Lublina przy stanie 1:0 dla zespołu Tomasza Bieleckiego.

• Mateusz Wdowiak

W ostatnim meczu grupowym AZS UMCS podejmował TAF Toruń. Był to najsłabszy występ naszego zespołu na turnieju, przegrany 2:4. Po tym meczu, aby awansować do ćwierćfinału, AZS UMCS mógł liczyć wyłącznie na inne drużyny. Awans był możliwy tylko w jednym przypadku: zwycięstwo MKF Solne Miasto Wieliczka nad GKS Tychy. Mecz zakończył się zgodnie z planem, zwyciężyła Wieliczka (4:0). W tych okolicznościach AZS UMCS awansował do ósemki najlepszych w Polsce.

4-9

W ćwierćfinale po emocjonującym spotkaniu AZS UMCS Lublin został pokonany przez zespół gospodarzy - Unisław Team 4:3 (3:2). Pierwsi gola strzelili akademicy, ale szybko, i to dwa razy, odpowiedzieli im rywale. W 11. minucie AZS wyrównał, lecz tuż przed przerwą gospodarze wywalczyli rzut karny przedłużony i po 12. minutach wynik meczu wynosił 3:2 dla Unisław Team. W 18. minucie został podniesiony do 4:2. Cztery minuty później lublinianie złapali kontakt z rywalem (4:3). Końcówka meczu była nerwowa, ale gospodarze utrzymali prowadzenie awansując tym samym do strefy medalowej.

• Bartosz Piotrowski

Ostatecznie zespół AZS UMCS zajął miejsca 5 - 8, co zostało zauważone zarówno przez trenerów zespołów przeciwnych, kibiców, jak również przedstawicieli PZPN oraz trenerów kadr narodowych w futsalu.