Wernisaż wystawy grafiki i plakatu Piotra Florianowicza

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu i grafiki Piotra Florianowicza - jurora tegorocznej edycji konkursu „PlakatON 2017”. Wernisaż odbędzie się 17 marca o godz. 17:00 w Białym foyer ACK UMCS. 

W autorskich plakatach teatralnych i grafikach cyfrowych Piotr Florianowicz odnajduje ukryte znaczenia w sytuacjach już zastanych, istniejących obrazach, wizerunkach, otaczającej rzeczywistości. Pragnie w języku wizualnym badać system zależności pomiędzy znakami.

Żyjemy w świecie pełnym znaków i symboli, każde słowo lub obraz są znakiem, każdy oddzielny znak ma znaczenie tylko dlatego, że istnieje w związku z innymi. Piotr Florianowicz w swych realizacjach przedstawia te związki, jak również odkrywa ich zupełnie nowe znaczenia. W cyklu plakatów autorskich dokonuje przejścia z przypadkowej jakości niedookreślonej znaczeniowo w oddanie treści dramatu czy nurtującego go hasła na płaszczyźnie eksperymentu intelektualnego i twórczego.

Piotr Florianowicz jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdobył dyplom artystyczny z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. art. graf. Sławomira Janiaka (2007). W 2007 roku otrzymał także dyplom magistra na kierunku Edukacja Artystyczna. Został uhonorowany w 2008 roku nagrodą im. Janusza Boguckiego. Pracuje w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. W 2014 roku na macierzystym Wydziale obronił pracę doktorską pt. „Autorski plakat teatralny. Poszukiwania ideowo-formalne w oparciu o cyfrową rejestrację i przetwarzanie obrazu”. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw i projektów interdyscyplinarnych. Otrzymał stypendium w dziedzinie kultury Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, działalnością edukacyjną, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Od 2015 roku zatrudniony w Zakładzie Projektowania Graficznego.

    Aktualności