VI Festiwal "Wschody"

Festiwal Wschody jest ogólnopolskim festiwalem muzycznym. Bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Szósta odsłona festiwalu odbędzie się w “Chatce Żaka” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie między 7 a 9 kwietnia.

Kluczem do odkrywania piosenki artystycznej jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Jest też czasem zakurzona piosenka autorska, pokryta warstwą ckliwego żalu piosenka poetycka i niedoceniana piosenka aktorska. - Wschody ciekawią się jednak tym, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może - mówią organizatorzy. - Gdzie echa piosenki artystycznej odnajdujemy dziś? Gatunki nie są żadnym ograniczeniem. Liczy się dźwięk, słowo i ekspresja.

W ramach Wschodów odbywa się Konkurs Piosenki Artystycznej - jego uczestnicy prezentują interpretację istniejących już utworów lub własną twórczość. To jedyny festiwal w Polsce, który kładzie nacisk na piosenki artystyczne powstałe po 2000 roku. - Stworzyliśmy tzw. “nową klasykę”, listę polskich utworów z ostatnich kilkunastu lat, których teksty i muzyka wyznaczają nowe niebanalne trendy w piosence - tłumaczy Ewelina Krawczyk, producent festiwalu. Można wybierać m.in. z twórczości Katarzyny Nosowskiej, Wojciecha Waglewskiego, L.U.C-a czy Artura Rojka.

VI Festiwal Wschody to też koncerty. Pablopavo i Ludziki ze swoimi muzycznymi historiami. Będzie nowa płyta “Ladinola” promowana singlem “Nie wiesz nic”, który przy okazji głośnego serialu, okrążył już kraj. Gaba Kulka również zagra nowy album. “Kruche” mają mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. I w końcu Voo Voo. Czterech świetnych muzyków z płytą “7”, której premiera - jak Wschody - będzie jednym z pierwszych muzycznych przebudzeń tej wiosny.

VI Festiwal Wschody, Lublin, 7-9 kwietnia

7 IV, piątek, ACK “Chatka Żaka”
12:00-14:00 - I Koncert Konkursowy
15:00-17:00 - II Koncert Konkursowy
19:00 - Pablopavo i Ludziki
21:00 - Recital Mironiuk&Zygma

8 IV, sobota, ACK “Chatka Żaka”
10:00-12:00 - III Koncert Konkursowy
13:00-15:00 - IV Koncert Konkursowy
19:00 - Angela Gaber | Gaba Kulka

9 IV, niedziela, Centrum Spotkania Kultur
18: Laureaci | Voo Voo

Więcej informacji: wschodyfestiwal.pl.
Bilety: ekobilet.pl/wschody

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Autor
    Patryk Przygodzki
    Data dodania
    1 marca 2017