Serial improwizowany "Wynalazcy" - Epizod 1

Zapraszamy na pierwszy odcinek serialu improwizowanego pt. „Wynalazcy”, który odbędzie się w niedzielę, 11 lutego 2018 r., o godzinie 18:00 w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka.

Charles: James czy świat tak właśnie będzie kiedyś wyglądał..?
James: (po chwili namysłu)… Nie, Charles. Głowa do góry. Będzie gorzej…

Między 1814 a 1879 rokiem, gdzieś w szarym robotniczym miasteczku zachodniej Anglii, małej rolniczej wiosce u wybrzeży Szkocji lub wielkim ośrodku przemysłowym na przedmieściach stolicy Brytanii. Maszyna parowa i inne wynalazki zrewolucjonizowały i na zawsze odmieniły codzienne życie niemalże każdego. Otworzyły się możliwości i marzenia o dalekich podróżach, poszukiwaniu niezdobytych terenów, tworzeniu maszyn, które zmienią świat. Cyborgi, pojazdy, drabiny na księżyc, maszyny różnicowe. Rola nadal nieudowodnionej przecież magii odchodziła w cień ustępując powoli miejsca… technologii.

Wynalazek goni wynalazek, maszyny zastępują ludzi w prostych obowiązkach, czas zdaje się szalenie przyśpieszać. Jak w takim niezwykłym świecie żyć chciałoby się zapytać? God save the… improv!

Zapraszamy na czwartą już superprodukcję impro, czyli serial improwizowany. W pięciu epizodach przeniesiemy się do epoki wiktoriańskiej, epoki pary, rewolucji przemysłowej, a wszystko - w fantastycznym wydaniu! W klimacie technologicznej, nieco dziwacznej wizji przeszłości tamtych lat nawiążemy do stylistyki tzw. steampunk'u. W serialu pt. "Wynalazcy" przedstawimy alternatywną wersję wydarzeń bardziej lub mniej znanych z historii, tworząc tym samym unikalne universum, zawieszone między prawdą a fikcją. Nie zabraknie dziwnych postaci, nadzwyczajnych zwrotów akcji, pozornie beznadziejnych decyzji, niezwykłych spotkań i jak zwykle – ogromnej dawki szalonej energii! Przygotowane kostiumy oraz elementy scenografii pomogą nam przenieść się w czasie. Czy będzie to odkrycie podróży w kosmos? Może stworzenie niezwykłej maszyny? Podróż balonem do nieodkrytych miejsc? A może odkrycie (bez)sensu człowieczeństwa? 

Zapraszamy do aktywnego współtworzenia spektaklu - na stronie Impro Teatr Bezczelny prowadzone są konkursy na stworzenie postaci do serialu: Postać 1 / Postać 2 / Postać 3. Zwycięzcy otrzymają karnety na wszystkie odcinki serialu "Wynalazcy".

Reżyseria: Impro Teatr Bezczelny
Obsada:
Anna Lipska
Magdalena Kępka
Kamil Choina
Radosław Misztal
Adam Organista

Kiedy:
11.02.2018 (niedziela), godz. 18:00 - Epizod 1
11.03.2018 (niedziela), godz. 18:00 - Epizod 2
08.04.2018 (niedziela), godz. 18:00 - Epizod 3
13.05.2018 (niedziela), godz. 18:00 - Epizod 4
10.06.2018 (niedziela), godz. 18:00 - Epizod 5

Gdzie:
Mała Sala Widowiskowa, ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Bilety: 15 zł (ulgowy) / 20 zł (normalny) – do nabycia przed spektaklem.

Rezerwacje:
kontakt@bezczelni.com

Spektakl jest odpowiedni dla widzów w każdym wieku.
Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności