Scena w Centrum: TRAJZEGA

Gościem czerwcowego koncertu w ramach cyklu Scena w Centrum będzie zespół Trajzega!

 • Kiedy? 20 czerwca, godz. 19:00
 • Gdzie? Mała Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka
 • Darmowe wejściówki do zdobycia na antenie Akademickiego Radia Centrum!
 • Transmisję live z koncertu również będziecie mogli usłyszeć na 98.2FM

TRAJZEGA nie jest niczym wyrafinowanym i niczym wysmakowanym. Nie nosi znamion innowacji czy zaawansowanych technologii. Nie potrzebuje marketingu, bo jest zwyczajnie potrzebna. Dla nierozsądnych - śmiertelnie niebezpieczna. TRAJZEGA jest prosta. Może nawet trochę prostacka. TRAJZEGA to my.

Radosław Mencfel - bębny / wokal
Paweł Bogaczewicz - bębny / wokal
Bartłomiej Żerek - gitara, wokal wspierający
Rafał Kszczot - gitara, wokal wspierający
Marcin Adamczewski - bas, wokal wspierający.

Projekt powołaliśmy do życia w lipcu 2022 roku. Wiosną 2024 roku we współpracy z GAD Records ukazała się nasza debiutancka płyta „Deficyty Miłości”, na której znajdziecie ostre jak piła gitarowe riffy, wciągające wokale, pulsujący pierwotny rytm i wielowymiarowe teksty z dużym ładunkiem emocji.

Jeśli Twój gust muzyczny ukształtowało ciężkie granie lat 90. i odnosisz wrażenie, że czegoś ulotnego, trudnego do opisania w nowej muzyce Ci brakuje, to musisz sprawdzić propozycję Trajzegi. Co prawda trudno zespół i jego muzykę jednoznacznie zaklasyfikować, bo inspiracji słychać tu wiele, ale jednego odmówić nie można. Czadowej narracji. W tym crossoverowym podejściu poczujesz przede wszystkim mocny groove metal. Znajdziesz tu thrashowe, a momentami wręcz deathmetalowe tempa, bujające grungowe riffy i różnorodne wokale – czasem punkowe, czasem typowo heavymetalowe. Bo TRAJZEGA ma dwóch wokalistów i dwóch perkusistów, którzy zamieniają się rolami. Warstwa tekstowa potęguje moc przekazu.

Emocjonalnie dotknie każdego, kto zechce poświęcić jej odrobinę uwagi!

Słuchaj i oglądaj na:
Tidal
YouTube

  Aktualności

  Autor
  Gabriela Tarnowska
  Data dodania
  19 czerwca 2024