Ruszyły zapisy na Sceniczną Przygodę z Chatką Żaka!

Ruszają zapisy na Sceniczną Przygodę z Chatką Żaka! Od dziś pracownicy UMCS mogą zapisywać swoje dzieci na Sceniczną Przygodę z Chatką Żaka - trzecią edycję!

Sceniczna Przygoda z Chatką Żaka to warsztaty mające na celu pokazanie dzieciom i młodzieży jak wyglada praca na scenie. Podczas zajęć dzieci i młodzież przygotują się do dobrej prezentacji na scenie, a także poznają działania związane z teatrem, muzyką, plastyką, tańcem, multimediami i animacją.

Tworzymy przestrzeń do budowania pewności siebie u dzieci i młodzieży oraz artystyczne międzypokoleniowe relacje, które ułatwiają wejście w świat kultury i sztuki.

Podsumowaniem będzie prezentacja na scenie zdobytych umiejętności - pokaz dla rodziców. Uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w warsztatach i pamiątkowe nagranie na płytce.

Zajęcia warsztatowe prowadzone będą przez kuratorów i instruktorów danej linii programowej ACKiM UMCS oraz animatorów kultury z Chatki Żaka. Opiekunami grup są pracownicy ACKiM UMCS oraz studenci określonych kierunków pedagogicznych i humanistycznych przebywający na praktykach.

Harmonogram

Poniedziałek

Harmonogram dnia dla dzieci w wieku 7-13 lat:

8.00 - zbiórka dzieci (portiernia)

8.30-9.00 - poczęstunek

9.00-12.00 - warsztaty:

9:00-10:30 - bębniarskie (prowadząca: Agnieszka Kołczewska)

10:30-12:00 - pokaz strojów oraz nauka pieśni i tańców ludowych (prowadzący: Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego)

12.10-13.00 - obiad (stołówka „Trójka”)

13.15-15.00 - spotkania z przygodą – gry i zabawy terenowe (prowadzący: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich)

15.00 - 15:15- odbiór dzieci- (portiernia)

Harmonogram dnia dla młodzieży w wieku od 14-18 lat:

12:00 - Spotkanie przy portierni.

12:00-15:00 Warsztaty:

12:10-13:30 - warsztaty bębniarskie (prowadząca: Agnieszka Kołczewska)

13:35-15:00 - pokaz strojów ludowych oraz nauka pieśni i tańców ludowych (prowadzący: Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego)

Wtorek

Harmonogram dnia dla dzieci w wieku 7-13 lat:

8.00 - zbiórka dzieci (portiernia)

8.30-9.00 - poczęstunek

9.00-12.00 - warsztaty:

9:00-10:30 - Visual Art - warsztaty  akwarelowe (prowadząca: Mieczysława Goś)

10:30-12:00 - warsztaty z animacji (prowadząca: Joanna Polak)

12.10-13.00 - obiad (stołówka „Trójka”)

13:00-14:00 - Kadr – Film Przygodowy dla dzieci i młodzieży (prowadzący Piotr Kotowski)

13.15-15.00 - spotkania z przygodą – gry i zabawy terenowe (prowadzący: Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich)

15.00-15:15- odbiór dzieci (portiernia)

Harmonogram dnia dla młodzieży w wieku od 14-18 lat:

12:00 - Spotkanie przy portierni

12:00–15:00 – warsztaty:

12:00-13:00 – Visual Art - warsztaty akwarelowe (prowadząca: Mieczysława Goś)

13:30-15:00 - warsztaty z animacji (prowadząca: Joanna Polak)

Środa

Harmonogram dnia dla dzieci w wieku 7-13 lat:

8.00 – zbiórka dzieci (portiernia)

8.30-9.00 - poczęstunek

9.00-12.00 - warsztaty:

9:00-10:30 - Słowo - warsztaty impro (prowadzący: Przemysław Buksiński)

10:30-12:00 - Lifestyle - warsztaty etno (prowadzący: Bogdan Bracha)

12.10-13.00 - obiad (stołówka „Trójka”)

13.15-15.00 - Spotkania z przygodą – taniec i ruch (prowadząca: Zosia Bartnik)

15.00-15:15 - odbiór dzieci - (portiernia)

Harmonogram dnia dla młodzieży w wieku od 14-18 lat:

12:00 - Spotkanie przy portierni.

12:00–15:00 - Warsztaty:

12:00-15:00 - Dźwięk - spotkanie z piosenką (prowadząca: Natalia Wilk)

Czwartek

Harmonogram dnia dla dzieci w wieku 7-13 lat:

8.00 – zbiórka dzieci (portiernia)

8.30-9.00 - poczęstunek

9.00-12.00 - warsztaty:

9:00-10:30 - Visual Art. - warsztaty fotograficzne (prowadząca: Agnieszka Dudek)

10:30-12:00 - Spotkanie z mikrofonem, warsztaty radiowe Akademickiego Radia Centrum (prowadzący Marek Skowronek)

12.10-13.00 - obiad (stołówka „Trójka”)

13.15-15.00 - spotkania z przygodą – taniec i ruch (prowadząca: Zosia Bartnik)

15.00-15:15 - odbiór dzieci - (portiernia)

Harmonogram dnia dla młodzieży w wieku od 14-18 lat:

12:00 - Spotkanie przy portierni

12:00-15:00 - warsztaty

12:00-13:30 - warsztaty multimedialne (prowadząca: Grażyna Stankiewicz)

13:30-15:00 - Przed mikrofonem, warsztaty radiowe Akademickiego Radia Centrum (prowadzący: Marek Skowronek)

Piątek

Harmonogram dla dzieci i młodzieży:

8.00 - zbiórka (portiernia)

8.30-9.00 - poczęstunek

9.00-12.00 - przygotowanie do pokazów podsumowujących

12:00-14:15 - próba do pokazu. DSW

14:30-15:00 - Pokaz dla Rodziców / wręczenie Certyfikatów i pamiątkowych płyt z reportażem o warsztatach i całotygodniowych działaniach.

15:00-15:15 - odbiór dzieci.


Uczestnikom warsztatów będzie towarzyszyć fotograf.

Koszt tygodniowego warsztatu dla dzieci (z lunchem): 140 pln  (bez lunchu 100 pln).
Jeden dzień (z lunchem): 28 pln (bez lunchu 20 pln)

Koszt tygodniowego warsztatu dla młodzieży (bez lunchu): 75 pln
Jeden dzień (bez lunchu): 15 pln

Można się zapisać zarówno na cały tydzień, jak i na poszczególne dni.

    Aktualności

    Autor
    Karolina Kałkucka
    Data dodania
    17 czerwca 2021