Rockowa Scena Radia Centrum: Vestige

Zapraszamy na koncert zespołu Vestige w ramach cyklu Rockowa Scena Radia Centrum. Wydarzenie odbędzie się w Chatce Żaka 15 listopada 2018 r. o godzinie 19:00.

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w Chatce Żaka, które można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. Twórcy wydarzenia chcą w ten sposób zaprezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie.

Vestige powstał w 2016 r. Po kilku tygodniach wspólnych prób zespół zadebiutował podczas Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie zdobywając pierwsze miejsce. Twórczość grupy skupia się głównie wokół muzyki alternatywnej z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Artyści nie wzbraniają się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku. Duży nacisk stawiają też na budowanie ekspresji i dynamiki, starając się wzbogacić wartość interpretacyjną w tekstach utworów. 

W maju zespół zajął pierwsze miejsce w finale Open Stage organizowanego przez fundację „Sztukmistrze”.

- Byli wtedy bezkonkurencyjni. Wystarczyło pięć minut, by do ich twórczości przekonali się nie tylko jurorzy, ale też zgromadzona w sali Centrum Spotkania Kultur publiczność. Mocno wierzę, że w niedługim czasie usłyszy o nich cały kraj - mówi Tomek Kowalewicz, szef redakcji muzycznej Radia Centrum.

Zespół Vestige tworzą: Sebastian Sagan (perkusja), Damian Biszkont (gitara basowa), Mikołaj Kołodziejczyk (gitara prowadząca) oraz Łukasz Kukiełka (gitara, wokal).

Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum.

Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności